15. 10. 2018 13:19 | ISTANBUL/TASR

Prehľadávajú saudskoarabský konzulát, kde zmizol novinár Chášukdží

Je nezvestný už dva týždne. Mal si brať za ženu svoju tureckú snúbenicu.

Saudskoarabský konzulát v Istanbule, kde zmizol novinár
Saudskoarabský konzulát v Istanbule, kde zmizol novinár Foto: TASR

Dva týždne po zmiznutí saudskoarabského novinára Džamála Chášukdžího robia"inšpekciu" priestorov konzulátu Saudskej Arábie v tureckom Istanbule. S odvolaním sa na turecké ministerstvo zahraničných vecí o tom informovala agentúra AP.

Práve pri vstupe do budovy saudskoarabského konzulátu bol Chášukdží 2. októbra videný naposledy. Prišiel si tam vyzdvihnúť dokumenty potrebné na sobáš so svojou tureckou snúbenicou, z budovy však už nevyšiel a v súčasnosti je nezvestný.

Nemenované zdroje tureckého rezortu diplomacie pre AP uviedli, že prehliadku priestorov konzulátu vykonajú tureckí a saudskoarabskí predstavitelia v pondelok v podvečerných hodinách.

Saudskoarabský konzulát v Istanbule, kde zmizol novinár
Saudskoarabský konzulát v Istanbule, kde zmizol novinár Foto: TASR
 

Turecké úrady sa obávajú, že Chášukdžího, ktorý pre americké noviny The Washington Post písal kritické články o saudskoarabskom korunnom princovi Muhammadovi bin Salmánovi, mohli dať zavraždiť saudskoarabskí predstavitelia.

Objavili sa aj podozrenia, že telo Chášukdžího po vražde rozrezali. Saudská Arábia nazvala podozrenia o svojom zapojení do prípadu zmiznutia novinára za "nepodložené", doposiaľ však nepodala vysvetlenie, ako Chášukdží zmizol počas návštevy konzulátu, kým na neho pred budovou čakala jeho snúbenica.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?