10. 01. 2019 12:59 | USA/jh/TASR

Najbohatší muž sveta príde o miliardy. Rozvádza sa po 25 rokoch manželstva

Našiel si novú priateľku, ktorá je o rok staršia od jeho manželky.

Zakladateľ Amazonu Jeff Bezos s manželkou
Zakladateľ Amazonu Jeff Bezos s manželkou Foto: Profimedia

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos sa po 25 rokoch rozvádza so svojou manželkou MacKenzie Bezosovou. Pár to oznámil v stredu v spoločnom vyhlásení na sociálnej sieti Twitter, informovala tlačová agentúra DPA.

"Ako manželia sme spolu prežili krásny život a máme pred sebou aj krásnu budúcnosť - ako rodičia, priatelia, spoloční podnikatelia i jednotlivci. Sme veľmi šťastní, že sme sa navzájom našli, a vďační za každý jeden rok prežitý bok po boku. Hoci sa menovky zmenia, zostávame stále rodina," vyhlásili Bezosovci.

Jeff (54) a MacKenzie (48) majú spolu troch synov a jednu dcéru, ktorú si adoptovali z Číny.

Zakladateľ Amazonu Jeff Bezos s manželkou v roku 2003
Zakladateľ Amazonu Jeff Bezos s manželkou v roku 2003 Foto: Profimedia
 

Zakladateľ internetového obchodu Amazon je podľa zoznamu miliardárov, ktorý zverejňuje spoločnosť Bloomberg, momentálne najbohatším človekom na svete s odhadovaným majetkom 137 miliárd dolárov.

Bezos, ktorý je tiež vlastníkom denníka The Washington Post, založil Amazon v roku 1995 a rozvinul ho na jeden z najväčších internetových obchodov. MacKenzie Bezosová je spisovateľka a aktivistka.

 

Našiel si milenku

Ako píše Daily Mail, boháč si našiel priateľku, moderátorku Lauren Sanchezová (49), s ktorou má pomer už asi osem mesiacov. Hlásateľka je tiež vydatá a má deti. Údajne boli spolu nedávno na romantickej exotickej dovolenke súkromným lietadlom. To všetko sa malo diať za chrbtom ich polovičiek.

Bezos sa o rozvode zatiaľ iba vyjadril na Twitteri. Nie je jasné, či už celú záležitosť riešia aj právnici a koľko bude odlúčenie manželov stáť.

Jeff sa s MacKenzie stretol v New Yorku v roku 1992 počas pracovného pohovoru. Zahľadeli sa do seba a už o tri mesiace sa zasnúbili. Vzali sa v roku 1993, kedy Bezos ešte nevlastnil Amazon a nebol najbohatším mužom sveta.

Moderátorka Lauren Sanchezová
Moderátorka Lauren Sanchezová Foto: Profimedia
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?