23. 01. 2019 10:18 | MOSKVA/jh

Dievčatká (5) ušli zo škôlky do sibírskej zimy -45 stupňov. Učiteľky si nič nevšimli

Podarilo sa ich nájsť, no boli podchladené a mali omrzliny na rukách.

Dievčatká odišli zo škôlky do sibírskej zimy
Dievčatká odišli zo škôlky do sibírskej zimy Foto: BBC

Učiteľky zo škôlky na Sibíri majú vážny problém. Dve 5-ročné dievčatá sa v tichosti vytratili von do ukrutnej zimy -45 stupňov Celzia. Síce sa dostatočne obliekli, ale zabudli si vziať rukavice. Chceli prekvapiť svojich rodičov, čo sa im aj podarilo, no nie v tom pozitívnom zmysle.

Dievčatá ušli a učiteľky si nič nevšimli. Pred tým to nikdy neurobili. Chceli ísť domov za rodičmi, no nevybrali si najvhodnejší deň. Vonku bola poriadna zima, hlásili najchladnejší deň v roku.

Dievčatá našťastie našli, ale boli podchladené a majú omrzliny na rukách. Z videozáznamu vidieť, že odišli von bez rukavíc s plyšovou hračkou v náručí.

Jedno dievča skončilo v nemocnici v Jakutsku s omrzlinami na prstoch. „Tri prsty má veľmi omrznuté. Bolí ju to a plače," uviedla jej matka pre Siberian Times. „Deti sú v šoku, ale budú v poriadku," dodala.

O zmiznutí detí sa rodičia dozvedeli, až keď pre nich prišli do škôlky. Následne zavolal starý otec jednej z dievčat, že Lena prišla sama domov s plačom celá premrznutá, uviedla BBC.

Druhé dievča sa po ceste domov stratilo. Prichýlili ju susedia. „Vďaka Bohu, že ju našli. Nemala také vážne omrzliny, ako jej kamarátka," prezradila jej matka.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?