26. 01. 2019 06:34 , článok bol aktualizovaný 26. 01. 2019 23:04 | MADRID/TASR

Dvojročný Julen zrejme zomrel už pri páde do hlbokej šachty

Chlapcovo telo vytiahli po 13 dňoch.

Posledná rozlúčka s chlapcom
Posledná rozlúčka s chlapcom Foto: Profimedia

Špecializovaní banskí záchranári sa v noci na sobotu dostali k dvojročnému chlapčekovi Julenovi Rosellóovi, ktorý pred necelými dvoma týždňami spadol do 110 metrov hlbokej, úzkej šachty v horskej oblasti južného Španielska.

Dieťa našli v hĺbke 70 metrov bez známok života. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa miestne médiá.

Chlapec podľa rodičov 13. januára skĺzol dolu úzkym skúšobným vrtom. Otvor urobili robotníci, ktorí hľadali vodu, ale zostal nezakrytý.

Nešťastie sa stalo na vidieku pri dedine Totalán neďaleko mesta Malaga. Dieťa sa tam hralo a spadlo do otvoru v priemere iba 25-30 centimetrov.

Informáciu na Twitteri potvrdil aj predstaviteľ regionálnej vlády, dodala agentúra AFP.

Ako zomrel Julen?

Záchranu chlapca z úzkej šachty sledoval celý svet. Julenovo bezvládne telo objavili záchranári po takmer 13 dňoch pátrania. Presnú príčinu jeho smrti by mala určiť nariadená pitva. Podľa odborníkov ale chlapca zrejme zabil už pád do hlbokej studne, informuje portál El Pais.

"Umiestnenie tela napovedá, že to bol rýchly voľný pád do hĺbky 71 metrov, kde sme ho našli," povedal vládny vyslanec v Andalúzii Alfonso Rodríguez Gómez de Celis. Piesok, kamene a hlina, ktoré potom bránili záchranárom v ďalšom postupe, sa najskôr uvoľnili pri chlapcovom páde.

Policajti okrem pitvy nariadili aj ďalšie zdravotné testy, ich výsledky by mali byť známe v priebehu víkendu.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?