03. 05. 2019 10:18 | CONNECTICUT/rd

Chlapec viac dní počul v uchu čudné zvuky: Keď ho prezreli lekári, neverili, čo vidia

Chlapca preto museli previezť na operačný stôl a v anestézii začali s operáciou.

Kliešť bol doslova prisiakuntý o ucho.
Kliešť bol doslova prisiakuntý o ucho. Foto: Reprofoto: YouTube/Health and Science

Zrejme nikto z nás nechce z ucha počuť zvuky, ktoré vedia vystrašiť. To, čo sa stalo len deväťročnému chlapcovi z amerického Connecticutu, však znie ako sci-fi. Píše CNN.

Mladíka previezli do nemocnice po tom, čo sa mu zdalo, že v uchu niečo má. Už zopár dní mal pocit, že počuje z neho akési zvuky, hoci bolesť nepociťoval žiadnu.

Keď si chlapca vzali do parády lekári, nestačili sa čudovať. Spozorovali kliešťa, ktorý bol doslova prisatý o ušný bubienok. V jeho okolí už navyše bol značný zápal.

Doktor David Kasle z nemocnice v New Havene, ktorý chlapcovi pomohol, tvrdí, že niečo podobné ešte nezažil, hoci o takýchto prípadoch už počul.

Zvuk, ktorý chlapec niekoľko dní počúval, bol zrejme následkom pohybu kliešťa v jeho uchu. "Čím ďalej sa každý zvuk dostáva do bubienka, tým viac ho človek počuje," hovorí doktor Kasle, ktorý dopĺňa, že kliešť už bol mŕtvy.

Tvora sa najprv pokúsil vytiahnuť jeho kolega Erik Waldman. Počas pozorovania však zazrel, že ústna dutina kliešťa je spätá s uchom. „Nebolo vôbec jednoduché odstrániť ho," priznáva.

Chlapca preto museli previezť na operačný stôl a v anestézii začali s operáciou. Pomocou špeciálneho háku sa im mŕtveho živočícha podarilo vytiahnuť. Šlo o kliešťa s latinským názvom Dermacentor variabilis, známeho najmä pod názvom „americký psí kliešť".

Aktuálne chlapec používa špeciálne ušné kvapky, aby sa predišlo vzniku infekcie. Rana sa podľa dostupných informácií postupne veľmi dobre hojí.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?