08. 05. 2019 08:43 | HIGHLANDS RANCH/TASR

Streľba na škole v Colorade si vyžiadala jednu obeť

Jeden z páchateľov je už dospelý, druhý je mladistvý. Ich obeťou bol 18-ročný muž.

Spoločná modlitba rodičov v centre, kde sa po streľbe stretli so svojimi deťmi.
Spoločná modlitba rodičov v centre, kde sa po streľbe stretli so svojimi deťmi. Foto: TASR/AP/David Zalubowski

Dvaja študenti v utorok na škole na predmestí Denveru v americkom štáte Colorado spustili streľbu, ktorá si vyžiadala život jedného tínedžera a ôsmi ďalší utrpeli zranenia, informovala agentúra AP s odvolaním sa na úrady.

Šerif z okresu Douglas Tony Spurlock povedal, že dvojica študentov vošla do školy a začala strieľať na študentov v dvoch triedach. Zástupcovia šerifa v priebehu niekoľkých minút dorazili na miesto streľby a mladíkov po zápase zatkli.

Jeden z páchateľov je už dospelý, druhý je mladistvý, povedal Spurlock a dodal, že úrady plánujú prehľadať ich domovy a auto.

Obeťou streľby bol 18-ročný muž. Zranených ošetrili v nemocniciach. Dvaja z nich sa podľa AP nachádzajú vo vážnom stave.

AP pripomína, že škola sa nachádza neďaleko komunity Columbine, kde pred 20. rokmi dvaja bývalí žiaci školy ozbrojení pištoľami, puškami a bombami zabili 12 študentov a jedného učiteľa. Obaja následne spáchali samovraždu. Ďalších vyše 20 ľudí utrpelo zranenia. Tento masaker šokoval Spojené štáty a otriasol životom tamojšej spoločnosti.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?