13. 06. 2019 11:05 | PARÍŽ/jh

Dôkaz, že láska nikdy nevyhasne: Vojnový veterán (97) vybozkával svoju lásku spred 75 rokov

Zamilovali sa počas 2. svetovej vojny v roku 1944.

KT Robbins sa stretol so svojou láskou spred 75 rokov
KT Robbins sa stretol so svojou láskou spred 75 rokov Foto: Profimedia

Dojímavé stretnutie po 75 rokoch. Vojnový veterán KT Robbins (97) vyobjímal a vybozkával svoju lásku z Francúzska, Jeannine Piersonovú (92), ktorú spoznal počas 2. svetovej vojny v roku 1944. Vtedy mal 24 rokov.

Jeannine mala sladkých 18. Napriek nepriazni vtedajšej situácie sa do seba zamilovali. Spoznali sa, keď KT ešte ako mladý vojak požiadal jej matku o pomoc vo francúzskom mestečku Briey. Ich láske však osud neprial, pretože vojakov presunuli na východný front a zaľúbenci si mysleli, že sa už nikdy neuvidia.


Mladá zamilovaná Francúzska ešte dlho nestrácala nádej. Učila sa po anglicky, pretože verila v jeho návrat. KT vojnu prežil, no vrátil sa späť do USA. Na svoju lásku ale nezabudol, jej fotografiu má dodnes, uviedol Daily Mirror.

„Vtedy som jej povedal, že sa možno vrátim a vezmem ju so sebou. No neskončilo sa to takto," prezradil KT francúzskej televízii French TV. „Vždy som ťa milovala. Nikdy si neodišiel z môjho srdca," povedala mu aj po rokoch Jeannine.

Ich príbeh sa neskončil ako v zaľúbených románoch. Obaja si po čase našli iných partnerov vo svojej domovine. No kto vie, ako sa to skončí teraz. KT je vdovec a Jeannine vdova.

KT Robbins a jeho láska z Francúzska
KT Robbins a jeho láska z Francúzska Foto: BBC
 

Vzájomné stretnutie dávnych zaľúbencov sa uskutočnilo vďaka 75. výročiu vylodenia spojencov v Normandii. Keď KT ukázal novinárom fotografiu jeho lásky z Francúzska, rýchlo ju vypátrali.

Opätovné stretnutie bolo veľmi dojímavé. Dôchodcovia si dali aj vášnivý bozk. KT odchádzal na spomienkovú akciu so slovami: „Jeannine, milujem ťa." A sľúbil, že sa znova stretnú.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?