05. 08. 2019 11:50 , článok bol aktualizovaný 06. 08. 2019 16:40 | RIO DE JANEIRO/jh

Šialený pokus o útek z väzenia: Nebezpečný drogový barón sa zmenil na 19-ročné dievča

Na hlavu si dal masku a parochňu a obliekol sa ako tínedžerka.

Väzeň sa prezliekol za tínedžerku a chcel ujsť
Väzeň sa prezliekol za tínedžerku a chcel ujsť Foto: TASR/AP

Brazílsky drogový díler Clauvino da Silva (42) sa pokúsil utiecť z väzenia originálnym, no šialeným spôsobom. Do cely mu prepašovali silikónovú masku, parochňu aj dievčenské oblečenie. Razom sa zmenil na 19-ročnú tínedžerku. Mal v pláne prejsť popri dozorcoch ako jeho dcéra.

Plán ako z akčného filmu bol však fiaskom. Aj napriek tomu, že bol väzeň v prestrojení a obklopený mnohými ženami, aby nepútal pozornosť, prišli mu na to. Zadržali ho tesne pred tým, ako by opustil brány väzenia v meste Rio de Janeiro.V utorok ho policajti našli obeseného v policajnej cele. Informuje Daily Mail.

Väzeň sa prezliekol za tínedžerku a chcel ujsť
Väzeň sa prezliekol za tínedžerku a chcel ujsť Foto: TASR/AP
 

Väzeň mal na sebe ružové tričko, čiernu podprsenku, úzke džínsy, žabky a tiež okuliare. Napriek tomu, že na prvý pohľad vyzeral ako mladá žena, nepohyboval sa tak. Dozorcom bolo zvláštne stvorenie v dave hneď podozrivé.

Ako uviedol britský denník Daily Mail, muža zadržali a donútili ho sa vyzliecť. Zábery zverejnila aj polícia na internete.

Clauvino da Silva je jedným z najnebezpečnejších drogových barónov v Brazílii. Z väzenie mu mala pomôcť skupina žien, medzi ktorými bola aj jeho dcéra a jedno tehotné dievča. Ženy tiež zadržali a vypočúvajú ich.

Clauvino da Silva prezlečený za tínedžerku
Clauvino da Silva prezlečený za tínedžerku Foto: TASR/AP
 

 
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?