13. 08. 2019 11:44 , článok bol aktualizovaný 13. 08. 2019 16:18 | SEREMBAN/TASR

Nájdené telo patrí nezvestnej Nore Quoirinovej (†15)

Dievča zmizlo z letoviska v dažďovom pralese neďaleko Kuala Lumpur.

Malajzijská polícia pátra po nezvestnom dievčati.
Malajzijská polícia pátra po nezvestnom dievčati. Foto: TASR/AP

Telo nájdené v utorok po rozsiahlom pátraní v Malajzii patrí 15-ročnej tínedžerke francúzsko-írskeho pôvodu Nore Quoirinovej, ktorá zmizla pred 10 dňami z letoviska v dažďovom pralese neďaleko malajzijského hlavného mesta Kuala Lumpur.

"Rodina potvrdila, že je to telo Nory," uviedol policajný šéf štátu Negeri Sembilan. Jej nahé telo našli pri malom potoku približne dva kilometre od miesta, kde sa stratila. Zatiaľ nie je jasné, čo spôsobilo jej smrť. Pitvu jej tela vykonajú v stredu, uviedla agentúra Reuters.

Nora Quoirinová na archívnej snímke.
Nora Quoirinová na archívnej snímke. Foto: The Lucie Blackman Trust/Family via AP
 

Podľa informácií, ktoré rodina Quoirinovej poskytla polícii, dievča zmizlo zo svojej izby v nedeľu ráno 4. augusta po tom, čo sa rodina v sobotu večer ubytovala v horskej oblasti v blízkosti mesta Seremban, ktoré leží 63 kilometrov južne od metropoly Kuala Lumpur.

Teta nezvestnej Aisling Agnewová už skôr povedala, že jej neter je veľmi zraniteľná, keďže trpí poruchami učenia i vývojovými hendikepmi. Podľa jej slov by rodičov dobrovoľne neopustila.

Zástupca šéfa miestnej polície v predchádzajúcich dňoch však uviedol, že prípad vyšetrujú ako zmiznutie, a nie ako únos. Mobilizovaných bolo podľa jeho slov viac než 350 pracovníkov z rôznych vládnych orgánov. Pomáhali aj vrtuľníky, drony, cvičené psy a potápači.

Na pátraní v hustej džungli spolupracovali aj predstavitelia horského strediska, ktoré sa nachádza na úpätí pohoria Titiwangsa a pri lesnej rezervácii.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?