02. 10. 2019 20:30 | CONNECTICUT/TASR

V americkom Connecticute havaroval bombardér, hlásia mŕtvych aj zranených

Stroj narazil do budovy blízko Bradleyho medzinárodného letiska.

Vrak zrúteného bombardéra.
Vrak zrúteného bombardéra. Foto: TASR/AP

Najmenej päť zranených a zatiaľ neznámy počet mŕtvych si vyžiadala havária historického bombardéra, ktorý narazil do budovy pri pokuse pristáť na letisku severne od mesta Hartford v americkom štáte Connecticut. Tlačová agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na oficiálne zdroje.

Štátny komisár pre verejnú bezpečnosť James Rovella na tlačovej konferencii povedal, že niektorí ľudia na palube utrpeli rozsiahle popáleniny a zatiaľ nie je možné uviesť, koľkí z nich zahynuli. Medzi zranenými je aj osoba, ktorá sa nachádzala na zemi.

Predstaviteľ priľahlej obce Chris Kervick pre televíznu stanicu WFSB-TV uviedol, že na palube bombardéra typu B-17 z obdobia druhej svetovej vojny sa nachádzalo 13 ľudí.

Stroj narazil v ranných hodinách miestneho času do budovy blízko Bradleyho medzinárodného letiska, ktoré je druhým najrušnejším v americkom regióne Nové Anglicko.

Hovorca nemocnice v Hartforde Shawn Mawhiney najskôr uviedol, že po leteckom nešťastí bolo prijatých šesť zranených osôb, následne však tento počet zmenil na päť. O stave zranených zatiaľ neposkytol žiadne informácie.

Podľa vyjadrenia amerického Federálneho úradu pre letectvo (FAA) na Twitteri mal havarovaný bombardér civilnú registráciu a jeho prevádzkovateľom nebola armáda. Blízko Bradleyho medzinárodného letiska sa nachádza Novoanglické letecké múzeum.

Údaje z portálu FlightAware ukazujú, že lietadlo havarovalo približne päť minút po vzlietnutí, pričom prekonalo vzdialenosť približne 13 kilometrov a dosiahlo výšku 240 metrov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?