05. 10. 2019 07:38 | WASHINGTON/TASR

Senátor Bernie Sanders, ktorý sa chce uchádzať v roku 2020 o úrad prezidenta, utrpel infarkt

Udalosť sa stala pred pár dňami, lekári to až dnes oficiálne potvrdili.

Senátor Bernie Sanders.
Senátor Bernie Sanders. Foto: AP Photo/ Cheryl Senter

Lekári v piatok potvrdili, že americký senátor Bernie Sanders, ktorý sa uchádza o nomináciu Demokratickej strany v prezidentských voľbách v roku 2020, utrpel pred tromi dňami srdcový infarkt. Informovala o tom agentúra AFP.

78-ročný politik pri prepúšťaní z nemocnice v Las Vegas povedal, že sa cíti "skvele".
Jeho ošetrujúci lekári vo vyhlásení uviedli, že senátorovi Sandersovi bol diagnostikovaný infarkt myokardu. "Do jeho zablokovanej koronárnej tepny boli včas vložené dva stenty (výstuže). Všetky ostatné tepny boli v poriadku. Priebeh jeho hospitalizácie bol bez komplikácií, s vyhliadkou dobrého vývoja," uviedli lekári.

Sanders až do odvolania zrušil všetky podujatia a vystúpenia spojené s volebnou kampaňou po tom ako v utorok (1. októbra ) na podujatí v Las Vegas pocítil bolesti na hrudi a podstúpil operačný zákrok.

Sanders bol súperom Hillary Clintonovej v boji o prezidentskú nomináciu Demokratickej strany už v roku 2016. Po tom, ako bývalá prvá dáma USA zvíťazila v primárkach, ju Sanders v ďalšom boji podporil.

Tentokrát Sanders o prezidentskú nomináciu demokratov súperí okrem iných s momentálne favorizovaným bývalým viceprezidentom Joeom Bidenom či taktiež populárnou senátorkou Elizabeth Warrenovou.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?