08. 10. 2019 09:21 | USA/jh

Najväčší sériový vrah v dejinách USA. Tváre svojich obetí kreslí na papier

Doteraz sa priznal k 93 vraždám.

Sériový vrah Samuel Little
Sériový vrah Samuel Little Foto: TASR/AP

Muža sediaceho vo väzení v Texase označila FBI za najväčšieho sériového vraha v dejinách USA. Samuel Little (79) sa doteraz priznal k 93 vraždám, ktoré spáchal od roku 1970 do 2005.

Zabijak si dodnes veľmi dobre pamätá svoje obete aj spôsob, akým ich zavraždil. Vyšetrovateľom poskytol mená aj roky, kedy k jednotlivým vraždám došlo. Tváre mnohých žien podrobne nakreslil na papier. FBI má v rukách približne 50 jeho kresieb, uviedol portál news.sky.com.


Little si pamätá aj miesta vrážd, aké auto vtedy riadil či ďalšie podrobnosti. Na základe týchto informácií mu zatiaľ dokázali 50 vrážd.

Sériový vrah sedí vo väzení na doživotie od roku 2012, kedy ho odsúdili za vraždu troch žien. Vtedy ešte netušili, aký zabijak sa z neho vykľuje. O rok neskôr začal prichádzať s pravdou von.

Kresby obetí sériového vraha
Kresby obetí sériového vraha Foto: FBI.gov
 

Zabíjať začal v roku 1970. Väčšina z jeho obetí boli mladá ženy tmavej pleti. Telá mnohých z nich sa doteraz nenašli a ďalšie prípady sú dodnes nevyriešené.

Little viedol nomádsky život, premiestňoval sa stále z miesta na miesto. Vyberal si najmä zraniteľné ženy na okraji spoločnosti, narkomanky, prostitútky alebo bezdomovkyne. Aj z toho dôvodu ženy neboli nahlásené ako nezvestné a ich prípady sa nevyšetrovali.

Samuel Little od mladosti až dodnes
Samuel Little od mladosti až dodnes Foto: FBI.gov
 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?