22. 10. 2019 10:45 | BRATISLAVA/jh

Návrat leta do Európy: Teploty na niektorých miestach vystúpia do 30 stupňov

Padať by mohli opäť teplotné rekordy.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Na Slovensku prinieslo neskoré babie leto príjemné počasie, no inde v Európe bude ešte horúco. Teploty by sa mohli vyšplhať do 30 stupňov Celzia. Meteorológovia očakávajú ďalšie rekordy. Najhorúcejšie má byť vo Francúzsku, v Taliansku a na Balkáne.

Vlna horúčav by mala zasiahnuť východnú Európu a Balkánsky polostrov. Veľmi teplý deň by mal byť práve v utorok, uviedol portál Severe Weather Europe.

V Chorvátsku by sa mohli teploty vyšplhať až na 27 stupňov, teplo bude aj v Taliansku. Rím očakáva tiež 27 stupňov, rovnako je na tom aj Korzika.

Slnečné počasie si však užijú aj Briti, najlepšie na tom bude Wales a južné Anglicko. Pekne má byť aj na západe Škótka.

V stredu sa teplý vzduch presunie z východu na západ a do strednej Európy. Prinesie tiež vyššie teploty do alpských oblastí. V Nemecku má byť približne 20 stupňov.

Priemerné teploty sa niekde zvýšia až o 15 stupňov, čo je pre koniec októbra neobvyklé. Teplo zostane na juhu Balkánu a vo východnej Európe.

Počasie na Slovensku

Na Slovensku bude v stredu veľmi príjemne. Najvyššia denná teplota vystúpi na 20 až 25 stupňov. Hlásia bezvetrie alebo slabý vietor.

Vo štvrtok bude jasno až polojasno a extrémne teplo. Najvyššia denná teplota bude 20 až 25 stupňov. V piatok sa mierne ochladí, ale teploty aj tak vystúpia do 23 stupňov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?