30. 10. 2019 06:42 | PAKISTAN/tvnoviny.sk

Už je v tom sama. Aj posledný údajný komplic pašeráčky Terezy je na slobode

Muža, ktorý ju mal v deň zatknutia odviesť na letisko, sudca zbavil viny.

Češka Tereza Hlůšková.
Češka Tereza Hlůšková. Foto: TASR/AP

Súd v pakistanskom Láhaure zbavil viny údajného komplica pašeráčky Terezy Hlůškovej (23). Obvinený Aftab Anwer mal Češku v deň jej zatknutia viezť na letisko. To sa však podľa vyšetrovateľa nepotvrdilo, meno Aftab Anwer bolo do vyšetrovacieho spisu zapísané omylom.

Vyšetrovatelia v spise Terezininho prípadu uvádzali niekoľko mien údajných komplicov, ktorí mali českej pašeráčke v Pakistane pomáhať. Mali tvoriť niekoľkočlenný gang, zhruba rok a trištvrte po Terezinimom zatknutí ale v "gangu" zostala len Tereza. Ostatní spoluobvinení boli totiž zbavení viny, informuje Blesk.cz.

Očistenia sa už v marci tohto roku dočkal realitný maklér Šoajb Hafiz, ktorý mal podľa štátneho zástupcu pre Terezu zabezpečovať ubytovanie. Sudca podľa svojich slov ale žiadne dôkazy o väzbe medzi Hafiz a Terezou nedostal, a preto obvinenia zmietol zo stola.

"Stojí za zmienku, že aj keď vyšetrovateľ napísal Šoajba Hafiz na zoznam obvinených, u krížového výsluchu pred súdom nedokázal povedať meno jediného svedka, ktorý by niekedy videl Terezu Hlůškovú v jeho aute alebo dome," uviedol vtedy sudca Šahzád Raza.

Podobne dopadol aj ďalší údajný Terezin komplic Aftab Anwer, ktorý podľa vyšetrovacieho spisu mal pašerácku v deň jej zatknutia odviezť na letisko. Tereza mala v jeho byte navyše stráviť noc pred odletom.

Rovnako ako v prípade Šoajba Hafiz však sudca nemal inú možnosť, než obvineného zbaviť viny. Vyšetrovateľ totiž uviedol, že sa meno Aftab Anwer dostalo do vyšetrovacieho spisu "na základe nedorozumenia". Anwer podľa neho Terezu na letisko neodviezol.

Tereza Hlůšková skončila za mrežami 10. januára 2018, kedy v jej batožine našli colníci takmer deväť kilogramov heroínu. V marci tohto roku bola neprávoplatne odsúdená na trest osem rokov a osem mesiacov odňatia slobody. Mladá Češka sa proti rozsudku odvolala. Odvolací súd by podľa pakistanských médií mal rozhodnúť do konca tohto roka.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?