19. 11. 2019 07:56 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Pašeráčka Tereza zúri. Opäť chce vymeniť právnika a byť na Vianoce doma

Súčasný právnik ju vraj neberie vážne.

Češka Tereza Hlůšková.
Češka Tereza Hlůšková. Foto: TASR/AP

Češku Terezu (23) v pakistanskom väzení čakajú druhé Vianoce, ona je ale stále presvedčená, že sa stihne čoskoro dostať domov. Aby toho docielila, chce vraj vymeniť opäť právnika - ten súčasný ju totiž vraj neberie vážne a jej prípad len preťahuje, informuje Blesk.cz.

Terezu odsúdili už v druhej polovici tohtoročného marca a hoci rýchlo podala odvolanie, stále sa jej prípad nikam nepohol. A z toho podľa pakistanského spravodajcu viní práve svojho právnika. Ten sa ju vôbec po prvýkrát vydal minulý týždeň navštíviť priamo do väzenia. Tereza ale na dohodnutú schôdzku neprišla.

Podľa Blesku je Tereza veľmi rozčúlená a neodpovedá ani na správy, ktoré jej právnik posiela. Podľa všetkého všetko zašlo tak ďaleko, že Tereza chce právnika už zase vymeniť.

"Domnieva sa, že právnik jej prípad len zdržuje a neberie to vážne," povedal Blesku reportér Aršad Alí s tým, že Tereza chce tohtoročné Vianoce stráviť doma v Čechách.

"Prišiel som úplne o kontakt so svojou klientkou. Dostali sa k nej nejaké nepresné informácie," uviedol Terezin právnik. Na otázku, čo hovorí na to, že ho Tereza chce vymeniť, odvetil iba, že to je jej právo.

Niet sa ale moc čomu diviť - Tereza už prakticky od septembra netrpezlivo čaká na súdne konanie, ktoré sa opäť neustále presúvanie a zdá sa, že nie raz to bola chyba práve jej právnika a koncipientov. Nestihli či zabudli podať potrebné formuláre a súd sa tak nekonal. Najbližší dátum je 4. decembra, kedy má súd pojednávať žiadosť o zrýchlené konanie.

Terezu chytili colníci na letisku v Láhaure vlani v januári. Mala pri sebe viac ako osem kíl heroínu. Za to dostala osem rokov a osem mesiacov. Proti rozsudku sa odvolala.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?