11. 01. 2020 07:00 | OREGON/tvnoviny.sk

Pri spovedi sa priznal k zneužívaniu a nahlásili ho polícii, manželka žiada od kostola odškodné

Žena tvrdí, že ako správny kresťan sa jej muž vyspovedal pred Bohom. Cirkev im má zaplatiť 10 miliónov dolárov.

Spovednica - ilustračná snímka
Spovednica - ilustračná snímka Foto: shuterstock.com

Muž z amerického Oregonu sa pri spovedi farárovi priznal, že sexuálne zneužíva dieťa. Cirkevníci jeho čin nahlásili na polícii, muža zadržali a dnes si už odpykáva 15-ročný trest. Jeho manželka žaluje cirkev za to, že vyzradili spovedné tajomstvo, kvôli čomu prišli o príjem a utrpeli psychickú ujmu. Žiadajú aj peniaze na jeho právnu obhajobu. Dokopy tak žena vymáha od kostola takmer desať miliónov dolárov. Informuje CNN.

Celý príbeh sa odohral pred pár rokmi, keď sa muž farárovi priznal k pomeru s tínedžerkou. Manželka hovorí, že ako správny kresťan sa k hriechu priznal a vyspovedal pred Bohom. Cirkev však podľa nej zlyhala a nedodržala základné pravidlá, keď ho nahlásili na polícii. Manželka sa teraz rozhodla brániť.

Podľa nej mal farár muža vopred varovať, že jeho spoveď nemusí ostať medzi nimi. Jej manžel Timothy Samuel Johnson si dnes už odpykáva 15-ročný trest za zneužívanie mladistvého dievčaťa.

Cirkev si stojí za svojím rozhodnutím. Duchovní tvrdia, že ochrana obetí je ich najvyššou prioritou a poskytujú aj 24-hodinovú linku pre obete násilia. Hovorca kostola Eric Hawkins povedal, že všetci duchovní a pracovníci kostola sú vedení k tomu, aby nahlasovali akékoľvek formy násilia.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?