23. 04. 2020 06:00 | MICHIGAN/rd

Muža po 44 rokoch vo väzení mali prepustiť na slobodu. Zabil ho však koronavírus

Muž skončil za mrežami ešte v roku 1976, keď mal iba 16 rokov.

William Garrison.
William Garrison. Foto: Michigan Department

Americké Fox News informovalo o veľmi smutnom prípade. Väzeň z Michiganu, ktorý si odsedel za vraždu prvého stupňa 44 rokov a čakal na prepustenie, minulý týždeň podľahol novému koronavírusu.

Šesťdesiatročný William Garrison mohol vo februári požiadať o podmienečné prepustenie, avšak pre šírenie sa COVID-19 sa rozhodol, že tak učiní až v máji.

Muža sa vraždy dopustil ešte v roku 1976, keď mal iba 16 rokov. Vtedy za to dostal doživotie, to mu však na začiatku tohto roka zmenili „len" na 40 rokov, ktoré si už dávno odsedel.

„Usiloval sa o prepustenie. Po takom dlhom čase nemal skončiť takto," povedala sestra Yolanda Petersonová, ktorá pre brata u seba doma pripravila izbu a chcela s ním v máji osláviť jeho 61. narodeniny.

AKTUÁLNE ČÍSLA O KORONAVÍRUSE NÁJDETE TU

Počas pojednávania, na ktorom sa rozhodovalo o prípadnom znížení trestu, odsúdený nazval vraždu nezmyselnou a tragickou, pričom čin viackrát oľutoval.

Všetko však zmenil 13. apríl. Spoluväzeň z cely privolal strážnikov po tom, čo William nemohol dýchať. Členovia zboru okamžite začali s resuscitáciou a následne ho odviedli do nemocnice, kde však, žiaľ, zomrel.

Až posmrtne mu zistili nákazu koronavírusom. Podľa dostupných informácií bol William jedným zo 17 väzňov, ktorí zomreli na toto ochorenie.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?