21. 05. 2020 13:00 | ISLAMABÁD/jh

Mladé dievčatá zabili pre video na internete. Za vraždou stojí ich vlastná rodina

Polícia páchateľa chytila po niekoľkých dňoch pátrania.

Muhammad Aslam je obvinený z vraždy sesterníc
Muhammad Aslam je obvinený z vraždy sesterníc Foto: North Wazirastan police/BBC

Šokujúca vražda v Pakistane sa dostala do médií po celom svete. Dve mladé tínedžerky zavraždili pre video, ktoré sa objavilo na internete, píše BBC. Na záberoch obe dievčatá pobozká muž, ktorého neskôr zadržali pre výrobu „vulgárneho videoklipu. Obvinili aj ženu, ktorej mobilom bolo video nakrútené.

Vrahom dievčat (16 a 18 rokov) bol ich vlastný bratranec Muhammad Aslam, ktorý sesternice zastrelil. Dôvodom malo byť údajne poburujúce video. Polícia prípad naďalej vyšetruje, do vraždy mohli byť zapletení aj ďalší príbuzní - otec a brat.

Násilie na ženách je v Pakistane veľkým problémom najmä v konzervatívnych regiónoch. Kmeňové právo sa tu často presadzuje pred federálnym zákonom. Bozkávanie na verejnosti mladých dievčat je absolútne neprístupné, čo zverejnené video ešte zhoršilo.

Aktivisti, ktorí bojujú za práva žien v Pakistane, sa domnievajú, že podobných vrážd „zo cti" sa po krajine vykoná okolo tisíc za rok.

Video s mladými dievčatami sa objavilo na internete pred rokom, ale až teraz sa stalo virálnym. To mohlo rodinu dievčat vyprovokovať k drastickému činu.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?