25. 05. 2020 11:15 | KARÁČI/kc, TASR

V troskách pakistanského lietadla zahynula aj slávna modelka. Vracala sa z pohrebu

Na sociálnych sieťach sa po správe o jej smrti spustila debata medzi ortodoxnými moslimami.

Zara Abid.
Zara Abid. Foto: Facebook/Zara Abid

Pri piatkovom leteckom nešťastí pakistanského airbusu zahynula aj slávna modelka a herečka Zara Abidová († 28). Sedela v 24. rade při okne. Práve sa vracala z mesta Laháur, odkiaľ pochádzala, do Karáči, kde pracovala.

Príbuzní obetí ešte niekoľko hodín po páde lietadla do obývanej oblasti Karáči nevedeli, kto prežil. Úrady oznámili, že v troskách lietadla našli dvoch živých ľudí. Nakoniec sa ukázalo, že išlo o riaditeľa Pandžábskej banky Zafara Masúda a inžiniera Muhammada Zubajra.

Druhý menovaný v rozhovore z nemocnice opísal, že pilot sa viackrát pokúšal pristáť, lietadlo sa vraj už aj dotklo dráhy, ale bol prinútený opäť vzlietnuť. Muž, ktorý prežil, v televízii priblížil dramatické momenty. "Ľudia upadali do paniky a začali sa hlasno modliť," povedal Muhammad Zubajr pre televíziu Geo.

"Pilot udržal lietadlo ďalších desať až pätnásť minút vo vzduchu a pokúsil sa druhýkrát pristáť, lietadlo však spadlo," uviedol s tým, že následne videl všade naokolo oheň a počul krik. Podarilo sa mu vyslobodiť a vyskočil z vraku z asi trojmetrovej výšky.

O smrti Abidovej informovala módna návrhárka Khadijah Shahová. Modelka sa podľa nej práve vracala z pohrebu svojho strýka. Abidová patrila v Pakistane medzi významné celebrity. Spolupracovala s najväčšími módnymi značkami a presadila sa aj na filmovom plátne.

Na sociálnych sieťach sa po správe o jej smrti spustila debata medzi ortodoxnými moslimami, či žena, ktorá pracovala ako modelka a herečka, bude mať právo dostať sa do islamského raja. Shahová to označila za hanbu a diskutujúcim odkázala, že Abidová bola lepší človek ako väčšina z nich. Píše o tom portál Gulf Today .


Presná príčina tragédie zatiaľ nie je známa

Pri páde lietadla prišlo v piatok o život 97 z 99 ľudí na palube. Stroj sa zrútil len niekoľko minút pred pristátím v najväčšom pakistanskom meste a pri páde poškodil množstvo domov. Presná príčina zrútenia nie je zatiaľ známa. Pilot však krátko pred pádom hlásil technické problémy. Rádiová komunikácia poukazuje na vypovedanie motorov.

Pakistanská vláda v sobotu ohlásila odškodné pre pozostalých obetí, ako aj miestnych obyvateľov, ktorých domy boli zničené. Vláda prisľúbila dôsledné vyšetrenie havárie, komisia pod vedením vzdušných síl by mala prvé výsledky predložiť do mesiaca.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?