02. 06. 2020 14:59 | MĚLNÍK/kc

Polícia už pozná príčinu smrti štvormesačného Tadeáška. Matka o jeho zmiznutí klamala

Polícia si myslí, že chlapček mohol byť mŕtvy už niekoľko dní.

Česká polícia našla Tadeáša mŕtveho
Česká polícia našla Tadeáša mŕtveho Foto: Novinky/Policie ČR

Česká polícia na tlačovej besede informovala o priebehu vyšetrovania smrti 4-mesačného Tadeáša. Podľa posledných zistení nedošlo k cudziemu zavineniu a úmrtie chlapca bola nešťastná náhoda.

„Pitva prebehla v sobotu a predbežné závery sú také, že nedošlo k násilnému činu. Príčinou smrti je zrejme syndróm náhleho úmrtia, ale ešte nemáme konečné výsledky. Nikto nebol obvinený, nikoho sme nezadržali, ale ďalej prebiehajú úkony trestného konania," uviedol pre portál Novinky zástupca krajskej polície Jan Krejčí.

Polícia si myslí, že chlapček mohol byť mŕtvy už niekoľko dní. Matka zrejme spanikárila a hodila jeho telo do rieky Labe, kde ho v sobotu našli potápači.

Presný časový sled udalostí je stále predmetom vyšetrovania. Policajti zisťujú, či v prípade nezohrala úlohu aj drogová alebo alkoholová závislosť.

Matka policajtom tvrdila, že chlapček sa stratil v piatok podvečer v zámockom parku. Vraj zaspala, a keď sa zobudila, kočík s dieťaťom bol preč. S pátraním pomáhal vrtuľník s termokamerou, hasiči a rieku prehľadávali na člnoch.

Podľa rodiny sa ale o chlapčeka dlhodobo nestarala a bola závislá na drogách. O matku malého Tadeáška sa podľa príbuznej, ktorá prehovorila pre portál idnes.cz, už skôr zaujímali sociálni pracovníci a tiež polícia.

"Stávalo sa, že ju ľudia stretávali opitú s kočíkom," opísala príbuzná.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?