09. 09. 2020 11:27 | KODAŇ/TASR

Dánsky vynálezca Madsen sa priznal, že v ponorke zavraždil novinárku

Vraždu spáchal pred tromi rokmi.

Na archívnej snímke z 30. apríla 2008 vynálezca Peter Madsen stojí vo vnútri ponorky.
Na archívnej snímke z 30. apríla 2008 vynálezca Peter Madsen stojí vo vnútri ponorky. Foto: Profimedia.sk

Dánsky vynálezca Peter Madsen (49) sa priznal k vražde švédskej novinárky Kim Wallovej (30) spred troch rokov na palube svojej podomácky vyrobenej ponorky, informovala v stredu agentúra AFP.

Madsena za vraždu novinárky súd v Kodani odsúdil na doživotie. Vynálezca sa po prvý raz k vražde priznal v dokumente odvysielanom v stredu, keď v telefonickom rozhovore odpovedal na otázku, či Wallovú zabil."Je iba jediný vinník a tým som ja," povedal Madsen.

Madsen zavraždil Wallovú večer 10. augusta 2017 na palube svojej ponorky, kde s ním prišla švédska žurnalistka na voľnej nohe spraviť rozhovor. Následne jej telo rozštvrtil a jeho časti hodil do mora.

Prokuratúra počas súdneho procesu s Madsenom vyhlásila, že vynálezcov čin mal i sexuálny podtón a novinárku zabil v rámci svojich temných sexuálnych fantázií.
Madsen spočiatku vraždu Wallovej popieral. Svoju výpoveď niekoľkokrát zmenil, pričom tvrdil, že Wallová zomrela, keď v ponorke náhle poklesla úroveň tlaku a plavidlo zamorili toxické plyny. Neskôr sa priznal k rozštvrteniu jej tela, nie však k vražde.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?