01. 10. 2020 13:17 | PETROHRAD/kc

Ruskú powerlifterku nechceli pustiť do lietadla, kým nedokáže, že je žena

Okrem šiestich titulov majsterky sveta desaťkrát vyhrala aj majstrovstvá Európy a doteraz drží niekoľko svetových rekordov.

Anna Turaevová so svojím psom.
Anna Turaevová so svojím psom. Foto: Profimedia.sk

Ruská powerlifterka Anna Turaevová (42) sa zverila s mimoriadne nepríjemným zážitkom. Pracovníci bezpečnostnej služby na letisku v Petrohrade ju nechceli pustiť do lietadla, lebo neverili, že je žena. Turaevová pritom mala všetky doklady v poriadku. Šesťnásobnú majsterku sveta v silovom trojboji vypočúvali priamo pred ostatnými cestujúcimi a kládli jej ponižujúce otázky. Píše o tom portál Russia Today.

V nedeľu športovkyňa, ktorá v súčasnosti pôsobí ako trénerka, letela z Petrohradu do Krasnodaru. Pri odbavovaní ju zobrali nabok a chceli, aby im dokázala, že je skutočne žena.

Anna Turaevová.
Anna Turaevová. Foto: Profimedia.sk
 

"Bolo to ponižujúce. Pred celým radom mi dávali lekcie ako malému dieťaťu a pýtali sa ma intímne otázky. Chceli vedieť, akú rolu v živote hrám, a nielen v živote, ale aj v posteli," uviedla žena, ktorá sa už pred rokmi priznala k lesbickej orientácii.

Do lietadla ju nakoniec pustili. "Nedrela som celú mladosť, nepotila som krv pre svoju krajinu, aby so mnou takto jednali," sťažovala sa Turaevová na sociálnej sieti.

Ruska patrí medzi legendy svetového powerliftingu. Okrem šiestich titulov majsterky sveta desaťkrát vyhrala aj majstrovstvá Európy a doteraz drží niekoľko svetových rekordov.

Ruská letecká spoločnosť Utair sa jej za nepríjemný zážitok ospravedlnila a sľúbila, že incident vyšetrí a zamestnancov za ich správanie potrestá.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?