19. 11. 2020 11:12 | SEATTLE/kc

Žene sa po chybe sestričky narodilo zdravotne postihnuté dieťa. Rodina vysúdila 10 miliónov

Právnik rodiny uviedol, že dieťa (8) má šancu dožiť sa vysokého veku, no celý život bude odkázané na opateru.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/CineCam

Rodina zdravotne ťažko postihnutého chlapca vysúdila od štátu za chybu sestričky 10 miliónov dolárov. Rozhodol o tom federálny sudca v americkom Seattli. Ukázalo sa, že sestrička omylom vpichla pacientke Yesenii Pachecovej miesto antikoncepcie vakcínu proti chrípke. Informoval o tom portál ABC News.

Sudca Robert Lasnik prisúdil dieťaťu odškodné 7,5 milióna dolárov na medicínske výdavky a rodičom ďalších 2,5 milióna za ujmu.

Pachecová na súde počas procesu vyhlásila, že v roku 2011 nedobrovoľne otehotnela potom, ako jej sestrička dala nesprávnu injekciu.

Pacientka si chybu uvedomila až o dva mesiace neskôr počas ďalšej návštevy kliniky. V tom čase už bola tehotná. Dieťa, ktorého identitu nezverejnili, už má 8 rokov a navštevuje školu v meste Everett.

Podľa súdnych záznamov trpí viacerými vrodenými poruchami. Má bilaterálnu perisylvianskú pachygýriu (PMG), ktorá spôsobuje mentálnu zaostalosť, epilepsiu aj ďalšie komplikácie. Právnik rodiny uviedol, že dieťa (8) má šancu dožiť sa vysokého veku, no celý život bude odkázané na opateru.

Rozhodnutie sudcu však ešte nie je definitívnou bodku za prípadom. Štátny zástupcovia navrhli, že odškodné bude vyplatené pod jednou podmienkou. Žiadajú, aby sa časť z odškodného, ktorú dieťa nakoniec nevyužije, vrátila do štátnej kasy.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?