26. 11. 2020 16:32 | MOSKVA/kc

S rukou Vladimira Putina niečo nie je v poriadku. Video obnovilo špekulácie o jeho zdraví

Už dlhšie sa špekuluje, že ruský prezident na neuropatické ochorenie alebo trpí parkinsonovou chorobou.

Vladimir Putin a Igor Sečin.
Vladimir Putin a Igor Sečin. Foto: reprofoto: YouTube/Rosija 24

Ruský prezident Vladimir Putin (68) na tom zrejme nie je zdravotne až tak dobre, ako sa snaží dlhodobo prezentovať. Dokazovať to má záznam z inak ničím zaujímavého formálneho stretnutia so šéfom ropnej spoločnosti Rosněft Igorom Sečinom.

Počas 11-minútového videa hovorí takmer výhradne iba Sečin a Putin, ktorý len pritakáva sa celý čas vyhýba používaniu pravej ruky napriek tomu, že je pravák.

Putin síce rukou niekoľkokrát ľahko pohol, no použil ju iba keď si chcel otvoriť knihu. Všetko ostatné robil ľavou rukou. Už dlhšie sa špekuluje, že ruský prezident na neuropatické ochorenie alebo trpí parkinsonovou chorobou.

Sečin Putina siahodlho informuje o rozvoji transportu ropy z arktických nálezísk. Putina to očividne veľmi nezaujíma a radšej nedáva zámienku na dlhšiu konverzáciu. Až po šiestich minútach sa pýta na podrobnosti a Sečin mu podá nejaké dokumenty. Putin v nich opäť listuje iba ľavou rukou. Špekulácie o Parkinsonovej chorobe sa objavili už v roku 2015, keď si možné príznaky tohto neurodegeneratívneho ochorenia na Putinovi všimnúť tím vedcov z holandského Nijmeegenu.

Profesor Van Bloem vtedy uviedol, že niekoľko znamení ukazuje na „parkinsona". U Putina sa to vraj prejavuje pri chôdzi a polohe pravej ruky, ktorú ma večne opretú o stôl alebo operadlo. Ďalším z príznakov je aj slabšia pohyblivosť tvárového svalstva, ktoré sa u ruského prezidenta prejavuje strnulou mimikou.


 Zdroj: YouTube/Rosija 24

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?