26. 01. 2021 16:23 | MOSKVA/TASR

Kremeľ odmietol správy o tom, že Putin vlastní luxusný palác. Identitu majiteľov neprezradia

Navaľného tím tvrdí, že majitelia uvedení v dokumentoch k tejto stavbe nemajú finančné prostriedky na to, aby mohli takéto sídlo postaviť.

Na videosnímke z 19. januára 2021 pohľad z dronu na sídlo na pobreží Čierneho mora.
Na videosnímke z 19. januára 2021 pohľad z dronu na sídlo na pobreží Čierneho mora. Foto: TASR/Navalny Life youtube channel via AP

Kremeľ v utorok uviedol, že majiteľmi luxusného paláca na pobreží Čierneho mora, ktorý podľa ruského opozičného politika Alexeja Navaľného patrí prezidentovi Vladimirovi Putinovi, sú nemenovaní podnikatelia. Informovala o tom agentúra DPA.

Investigatívny film o veľkolepej rezidencii s názvom "Palác pre Putina" o luxusnom sídle, ktoré údajne patrí ruskému prezidentovi, zverejnil minulý týždeň na internete tím väzneného kritika Kremľa Navaľného.

Výstavba tohto "cárskeho impéria", stála podľa zistení Navaľného nadácie Fond boja proti korupcii (FBK) 100 miliárd rubľov (1,3 miliardy eur) a bola financovaná prostredníctvom úplatkov. Dvojhodinový dokument videlo už viac ako 90 miliónov ľudí.

„Kremeľ nemá právo prezradiť mená majiteľov a my to ani neplánujeme - nie je to správne," uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ktorého citovala agentúra Interfax. Neodpovedal pritom na otázky novinárov, prečo nehnuteľnosť chránili ruské spravodajské služby FSB a Federálna služba ochrany (FSO).

Putin v pondelok odmietol tvrdenia, že obrovský palác, ktorý je podľa dokumentu 40-krát väčší ako Monako, vlastní on alebo jeho blízki spolupracovníci. Navaľného tím však poznamenal, že majitelia uvedení v dokumentoch k tejto stavbe nemajú finančné prostriedky na to, aby mohli takéto sídlo postaviť.

Navaľnyj bol zadržaný 17. januára, okamžite po prílete z Nemecka, kde sa zotavoval po pokuse o vraždu nervovoparalytickou látkou novičok a následne ho vzali na 30 dní do väzby. Tento 44-ročný bojovník proti korupcii tvrdí, že jeho otrávenie nariadil Putin, čo Kremeľ opakovane popiera.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?