14. 02. 2021 07:54 | TOKIO/TASR

Sobotňajšie zemetrasenie spôsobilo zranenia stovke ľudí v Japonsku, zosunula sa aj pôda

Podľa miestnych médií otrasy pocítili aj v Tokiu.

Zosuv pôdy po zemetrasení v Japonsku pri meste Nihonmatsu.
Zosuv pôdy po zemetrasení v Japonsku pri meste Nihonmatsu. Foto: Hironori Asakawa/Kyodo News via AP

Počas sobotňajšieho zemetrasenia pri pobreží japonskej prefektúry Fukušima sa zranilo najmenej 96 ľudí, píše agentúra DPA odvolávajúc sa na japonskú televíziu NHK.

Podľa miestnych médií boli otrasy zemetrasenia cítiť aj v Tokiu, ktoré sa nachádza približne 200 kilometrov od zasiahnutej prefektúry. K zraneniam prišlo aj v susednej prefektúre Mijagi a regióne Kantó, v ktorom sa nachádza japonská metropola.

Zatiaľ čo americká geologická služba USGS pôvodne namerala, že sila otrasov v epicentre dosiahla magnitúdu 7,1, japonské úrady tento údaj neskôr upravili na hodnotu 7,3.

Po zemetrasení v Japonsku, cesta pri meste Soma
Po zemetrasení v Japonsku, cesta pri meste Soma Foto: Yohei Nishimura/Kyodo News via AP
 

Podľa USGS otrasy vychádzali z hĺbky viac ako 50 kilometrov pod dnom Tichého oceánu. Úrady bezprostredne nehlásili žiadne obete ani škody. Varovanie pred prívalovými vlnami cunami po zemetrasení nevydali.

Prevádzkovateľ jadrovej elektrárne Fukušima 1, v ktorej pred desiatimi rokmi došlo k závažnej havárii po zemetrasení s magnitúdou 9, medzičasom oznámil, že sobotňajšie zemetrasenie nespôsobilo v elektrárni žiadne nepravidelnosti.

Zdroj: youtube/ NBS News

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?