06. 04. 2021 07:54 | LONDÝN/TASR

Johnson je znepokojený z najnovších presunov ruských vojakov na Kryme

Zelenského v telefonáte ubezpečil, že Veľká Británia bezvýhradne podporuje zvrchovanosť a územnú celistvosť Ukrajiny.

Britský premiér Boris Johnson.
Britský premiér Boris Johnson. Foto: TASR/AP

Britský premiér Boris Johnson je „mimoriadne znepokojený" z najnovších presunov ruských vojakov na polostrove Krym a pri ukrajinských hraniciach. Uviedol to podľa svetových agentúr v pondelňajšom telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Zároveň ho ubezpečil, že Veľká Británia bezvýhradne podporuje zvrchovanosť a územnú celistvosť Ukrajiny. V súvislosti s touto "destabilizačnou aktivitou" vyjadril solidaritu s ukrajinskou a ocenil prístup zo strany Kyjeva.

Zelenskyj sa následne prostredníctvom Twitteru poďakoval Johnsonovi za podporu. Konštatoval, že Ukrajina „nie je sama" a na jej strane s aj krajiny zo skupiny G7.
Podobné podporné stanoviská vydali v uplynulých dňoch aj americký prezident Joe Biden a šéf európskej diplomacie Josep Borrell.

Ukrajina a Spojené štáty minulý týždeň hlásili presuny ruských vojakov na anektovanom Krymskom polostrove a pri rusko-ukrajinských hraniciach v blízkosti území kontrolovaných proruskými separatistami. Aj Zelenskyj vo štvrtok obvinil Moskvu zo sústreďovania vojakov na hraniciach s Ukrajinou.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?