06. 04. 2021 11:58 | BLAGOVEŠČENSK/rd

VIDEO: Lekári vykonávali náročnú operáciu, keď nemocnicu zachvátil požiar. Hasiči im pomohli dokončiť ju

Dokončenie zákroku si vyžiadalo zhruba dve hodiny.

Hasiči likvidujú požiar.
Hasiči likvidujú požiar. Foto: reprofoto: ENEX

Obrovské uznanie si vyslúžil tím lekárov z ruského mesta Blagoveščensk ležiacom na Ďalekom východe na hraniciach s Čínou. Píše Siberian Times.

V piatok (2.4.) sa im podarilo dokončiť operáciu srdca počas toho, ako na streche nemocnice vypukol požiar. Osem osôb, medzi nimi lekári a sestričky, zostalo v operačnej sále v snahe dokončiť zákrok a zachrániť život pacienta

„Nič iné sme nemohli urobiť. Museli sme toho človeka zachrániť. Všetko sme urobili na najvyššej úrovni," povedal chirurg Valentin Filatov s dôvetkom, že šlo o jednu z najnáročnejších operácií vôbec - koronárnu chorobu srdca a mužovi museli vytvoriť bypass.

Leví podiel na úspechu majú hasiči, ktorí bojovali s požiarom dve hodiny. Popritom však časť z nich pomáhala aj lekárom. Pomocou ventilátorov udržovali dym mimo operačnú sál a k dodávaniu elektriny pomáhali elektrickým káblom.

Dokončenie náročného zákroku si vyžiadalo tiež zhruba dve hodiny, následne pacienta previezli do inej nemocnice.

V dôsledku požiaru okamžite evakuovali 128 ľudí, vrátane 67 pacientov. Plamene podľa dostupných informácií vznikli na drevenej streche dvojpodlažnej budovy, ktorú postavili ešte v roku 1907. Operáciu vykonávali na prvom poschodí.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?