14. 04. 2021 13:31 | MOSKVA/TASR

Vladimir Putin dostal druhú dávku vakcíny. Ľuďom, ktorí stále váhajú s očkovaním, poslal odkaz

Putin dostal jednu z troch ruských očkovacích látok - všetky z nich sú podľa jeho slov účinné a spoľahlivé.

Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: TASR/lexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Ruský prezident Vladimir Putin dostal druhú dávku vakcíny proti novému koronavírusu. Zároveň vyzval svojich spoluobčanov, aby nasledovali jeho príklad.

„Predpokladám, že v snahe postarať sa o seba a svojich blízkych urobíte to isté, a budete ma nasledovať,” cituje Putina agentúra AFP.

Putin dostal prvú dávku vakcíny 23. marca. Oznámil to jeho hovorca Dmitrij Peskov, nešpecifikoval však, ktorou vakcínou bol 68-ročný prezident zaočkovaný. O akú vakcínu ide, vie podľa Putina len jeho lekár, ktorý ho ňou zaočkoval.

Koncom marca Putin oznámil, že po prvej dávke pociťoval mierne vedľajšie účinky, no pokračoval v plnení pracovných povinností. Zároveň vyzval Rusov, aby sa dali zaočkovať a uviedol, že všetky protiepidemické opatrenia v Rusku bude možné zrušiť vtedy, keď bude zaočkovaných asi 70 percent dospelých.

Kremeľ ešte predtým oznámil, že Putin dostane jednu z troch ruských očkovacích látok - všetky z nich sú podľa jeho slov účinné a spoľahlivé.

Rusko vyvinulo tri vakcíny proti koronavírusu - Sputnik V, EpiVacCoronu a CoviVac. Najviac pozornosti sa sústreďuje na Sputnik V, pomenovaný po prvej družici vypustenej do vesmíru Sovietskym zväzom.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?