20. 04. 2021 16:00 | NAÍ DILLÍ/TASR

VIDEO: Železničiar sa vyrútil proti idúcemu vlaku, aby zachránil život dieťaťa

Nebyť jeho, chlapec, ktorý spadol na koľaje, by to neprežil.

grab vlak.jpg
grab vlak.jpg

Zamestnanca indických železníc oslavujú ako „superhrdinu", pretože riskoval vlastný život, aby zachránil dieťa z dráhy expresného vlaku. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra AFP.

Na sociálnych sieťach rozšírili zábery zachytávajúce priebeh záchrannej akcie a obetavý 30-ročný železničiar si vyslúžil chválu od mnohých užívateľov.

Šesťročný chlapec bol v sobotu 17. apríla spolu so svojou čiastočne nevidiacou matkou na stanici v meste Vangani, približne 70 kilometrov východne od Bombaja, keď spadol z nástupišťa na koľajnice.

Železničiar Majur Šelke sa stal v Indii hrdinom
Železničiar Majur Šelke sa stal v Indii hrdinom Foto: Poomozhi/Facebook
 

Železničiara Majura Šelkeho, ktorý mal na starosti obsluhu signalizačných zariadení, zalarmoval matkin krik o pomoc, a tak sa okamžite pustil do behu popri trati. Na zverejnených záberoch vidno, ako šprintoval vyše 30 metrov, uchopil chlapca a postavil ho naspäť na nástupište. Sám tam vyliezol sotva dve sekundy pred tým, ako cez stanicu prešiel rýchlik Udyan Express.

Videl som pád dieťaťa a vlak, ktorý sa k nemu rýchlo približoval. Nebola nijaká šanca, aby prežil, keby som nezasiahol," povedal Šelke pre miestne noviny Mid-Day.

Uviedol, že mal strach z prichádzajúceho vlaku, ale dodal: „Vôbec nebol čas rozmýšľať, bol som odhodlaný zachrániť ho." Indické ministerstvo železníc oznámilo, že Šelke bude za svoj čin odmenený.

Smrteľné nehody sú v rozsiahlej, ale často zanedbanej sieti železníc pomerne časté.

 


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?