29. 04. 2021 14:20 | JAKARTA/jh

Influenceri sa vysmievali rúškam: Žena si ho namaľovala na tvár a išla do potravín

Za video, ktoré zverejnili, im hrozí deportácia z Bali.

Influencerka Leia Se s namaľovaným rúškom
Influencerka Leia Se s namaľovaným rúškom Foto: YouTube - repro. foto

Dvaja influenceri nakrútili video, na ktorom sa vysmievajú z opatrení proti šíreniu koronavírusu. Za to im teraz hrozí trest, píše portál indianexpress.com.

Nosenie rúšok v interiéri je povinné takmer všade na svete. Výnimkou nie je ani turistický raj Bali. Influenceri z Instagramu však SBS-karov prekabátili.

Leia Se, ktorá na sociálnej sieti vystupuje pod prezývkou lisha0902, si nechala rúško namaľovať na tvár farbami na telo. To, čo sa im v tom momente zdalo veľmi vtipné, veľkú časť verejnosti pobúrilo.


Video, ktoré nakrútil Josh Paler Lin, malo byť iba nevinným vtipom. Môže to ale vyústiť až do deportácie z ostrova.

Video sa stalo na internete virálnym. Všimli si ho aj pracovníci imigračného úradu, ktorí sa rozhodli konať. Dvojici zabavili pas a musia čakať, aký trest pre nich vymyslia. Hrozí im aj vyhostenie z krajiny.

Súkromná škola v Miami šokuje: Nesmú v nej pracovať zaočkovaní učitelia

Šéf miestnej polície Dewa Nyoman Rai Dharmadi sa vyjadril, že hrubo porušili pravidlá, zámerne provokovali na verejnosti a je nutné ich potrestať. Okrem pokuty navrhol aj vyhostenie.

Influenceri sa už dosmiali. Nečakali, že ich video tak rýchlo obletí svet. Za svoje správanie sa ospravedlnili. Chceli svojich sledovateľov iba pobaviť.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?