30. 04. 2021 06:08 | WASHINGTON/TASR

Bidenov stredajší prejav sledovalo 26,9 milióna ľudí. Bolo to najmenej od roku 1993

Prejav zaznel pri príležitosti Bidenových prvých 100 dní v úrade.

Americký prezident Joe Biden.
Americký prezident Joe Biden. Foto: Pool TASR/AP Photo/Andrew Harnik

Prvý prejav amerického prezidenta Joea Bidena v americkom Kongrese sledovalo v stredu približne 26,9 milióna ľudí, informovala v piatok agentúra AP s odvolaním sa na prieskum agentúry Nielsen. Ide o najnižší počet divákov najmenej od roku 1993, odkedy Nielsen tieto údaje zhromažďuje.

Doteraz najnižšiu sledovanosť mal prejav o stave únie bývalého prezidenta Baracka Obamu v roku 2016, ktorý si naladilo 31,3 milióna divákov. Prejav o stave únie Bidenovho predchodcu v prezidentskom úrade Donalda Trumpa vlani sledovalo 37,2 milióna divákov. Trumpov prejav v Kongrese krátko po jeho nástupe do úradu v roku 2017 sledovalo 47,7 milióna ľudí.

Bidenov príhovor sa uskutočnil v apríli, keď je sledovanosť všeobecne nižšia ako v zimných mesiacoch - keď prezidenti s týmito prejavmi zvyčajne vystupujú, píše AP. Počet ľudí prítomných priamo v Kongrese bol takisto obmedzený z dôvodu opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2.

Obamov prvý prejav v Kongrese roku 2009 sledovalo 52,4 milióna ľudí, pripomína AP. Biden vo svojom prvom prejave na spoločnom zasadnutí oboch komôr Kongresu USA v stredu označil hromadné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 za najväčší logistický úspech v histórii amerického národa. Prejav zaznel pri príležitosti Bidenových prvých 100 dní v úrade.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?