11. 05. 2021 11:10 , článok bol aktualizovaný 11. 05. 2021 15:32 | KAZAŇ/jh

Tvár útočníka z Kazane: Po streľbe na škole sa sám vzdal polícii

Jeho motív zatiaľ nie je známy.

Zadržaný útočník, ktorý strieľal na škole v Kazani
Zadržaný útočník, ktorý strieľal na škole v Kazani Foto: Dailyaz/Twitter

Desivé utorkové ráno zažili študenti a učitelia na strednej škole v ruskom meste Kazaň v republike Tatarstan. Do budovy vtrhol ozbrojený tínedžer, ktorý spustil streľbu. Na mieste malo dôjsť aj k explózii, čo dokazujú aj videá z interiéru školy.

Pri útoku zomrelo podľa aktuálnych informácií deväť ľudí. Medzi obeťami sú štyria chlapci, tri dievčatá, jeden učiteľ a zomrela aj ďalšia žena.

Ruské médiá pôvodne informovali o dvoch útočníkoch, ale oficiálne orgány to nepotvrdili. Strieľať mal 19-ročný mladík, ktorý sa sám vzdal polícii. Na sociálnych sieťach koluje jeho fotografia. Má ísť o Iľnaza Gaľavieva, ktorý bol v minulosti študentom školy, kde útočil. Z vysokej školy ho mali vylúčiť, pretože nechodil na skúšky. Mal registrovanú strelnú zbraň, píše BBC.

Na sociálnych sieťach sa objavila aj fotografia údajného druhého páchateľa. Ten mal pred útokom na internete zverejniť odkaz so slovami: „Dnes zabijem veľa smetí a potom sa zastrelím." Orgány to ale nakoniec nepotvrdili.

Hovorkyňa prezidenta Tatárskej republiky Lilija Galimovová informovala, že útočník konal sám. Novinárom pritom povedala, že informácie o údajných dvoch páchateľoch neodrážajú skutočnú situáciu a označila ich za "nepravdivé".

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?