12. 05. 2021 14:31 | ATÉNY/TASR, kc

Gréckom otriasla ohavná vražda Britky (†20). Lupiči ju uškrtili pred zrakom ani nie ročnej dcéry

Grécka vláda vypísala odmenu vo výške 300-tisíc eur za informácie, ktoré budú viesť k dolapeniu páchateľov.

Caroline Crouchová sa stala obeťou brutálnej vraždy.
Caroline Crouchová sa stala obeťou brutálnej vraždy. Foto: Profimedia.sk

Grécka vláda vypísala odmenu za informácie, ktoré budú viesť k dolapeniu troch mužov, ktorí v utorok vtrhli do domu na okraji Atén a zavraždili tam mladú ženu. Vražde sa prizeral jej manžel, prítomné bolo aj ich 11-mesačné dieťa, informuje agentúra AP.

Podľa informácii gréckej štátnej televízie ERT TV 20-ročná žena, jej manžel a dieťa spali, keď im do domu skoro ráno vtrhli traja muži. Ženu zviazali a zaškrtili, jej manžel, 32-ročný pilot civilného letectva, bol tiež zviazaný a mal zapchaté ústa. Ich 11-mesačné dieťa pri prepade zranené nebolo.

Rodine boli odcudzené šperky a peniaze. Podľa polície sa obeťou stala Caroline Crouchová, v Grécku narodená Britka, ktorá žila v manželskom zväzku s gréckym občanom.

Lupiči namierili na kojenca zbraň a žiadali všetky cennosti a peniaze. Manžela Charalambosa Anagnostopulosa zviazali vo vedlajšej miestnosti a zabili tiež rodinného psa.

Mladú rodinu z Británie postihla obrovská tragédia.
Mladú rodinu z Británie postihla obrovská tragédia. Foto: Profimedia.sk
 

Crouchovú následne uškrtili s pomocou jej vlastnej blúzy, podľa informácií gréckeho denníka Dawn zrejme preto, že neprestávala kričať o pomoc.

„Počul som manželku, ako z postele volá o pomoc. Dieťa plakalo, potom aj manželka, zatiaľ čo nám zlodeji prehľadávali dom. Potom zmizli, ale to už som svoju ženu nepočul," uviedol Anagnostopulos.

„Prosili sme lupičov, aby nám neubližovali. Povedali sme im, kde máme peniaze aj šperky, aby si ich zobrali a nechali nás na pokoji. Bola to nočná mora. Dúfam, že sa nikomu nestane nič podobné, a verím, že ich polícia chytí," dodal vdovec.

Minister civilnej obrany Michalis Chrisochoidis označil tento čin za obzvlášť ohavný. „Takéto barbarstvo je v Grécku veľmi ojedinelé, a to aj medzi zločincami,” uviedol Chrisochoidis. Vláda vypísala odmenu vo výške 300-tisíc eur za informácie, ktoré budú viesť k dolapeniu páchateľov.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?