24. 05. 2021 15:15 | LONDÝN/TASR

Bude svadba: Britský premiér Boris Johnson oznámil termín

Johnson bol predtým ženatý už dvakrát.

Boris Johnson s priateľkou
Boris Johnson s priateľkou Foto: Profimedia

Svadba britského premiéra Borisa Johnsona a jeho snúbenice Carrie Symondsovej sa uskutoční 30. júla 2022. Dvojica, ktorá je zasnúbená už od roku 2019, musela svadobné prípravy odložiť z dôvodu koronavírusovej pandémie. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na denník The Sun.

Johnson sa stane po expremiérovi Robertovi Jenkinsonovi len druhým predsedom britskej vlády, ktorý uzavrel manželský zväzok počas výkonu svojej funkcie. Johnson (56) sa v roku 2019 stal prvým premiérom žijúcim na londýnskej Downing Street s partnerkou, ktorá ešte nie je jeho zákonitou manželkou.

Johnsonovi a 33-ročnej Symondsovej, bývalej šéfke tlačového oddelenia Konzervatívnej strany, sa vlani v apríli narodil syn Wilfred Lawrie Nicholas Johnson. Premiéra len niekoľko týždňov predtým prepustili z oddelenia intenzívnej starostlivosti, kde sa zotavoval z vážneho priebehu ochorenia COVID-19.

Johnson bol predtým ženatý už dvakrát: jeho prvou manželkou bola Allegra Mostynová-Owenová a so svojou druhou manželkou, právničkou Marinou Wheelerovou, s ktorou sa rozišli v roku 2018, ale definitívne sa rozviedli až vlani v novembri, má štyri deti - dvoch synov a dve dcéry. Údajne má tiež dcéru z mimomanželského pomeru.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?