25. 05. 2021 16:26 | BARCELONA/kc

Španielska polícia vyšetruje záhadné úmrtie muža. Ako sa jeho telo dostalo do sochy dinosaura?

Možnosť, že by sa stal obeťou trestného činu, je podľa vyšetrovateľov málo pravdepodobná.

Vo figuríne dinosaura našli mŕtveho muža..jpg
Vo figuríne dinosaura našli mŕtveho muža..jpg

Španielska polícia vyšetruje smrť muža (†39), ktorého mŕtve telo našli vo figuríne dinosaura na námestí na predmestí Barcelony. Policajtov na telo upozornili otec so synom, ktorí ho objavili, keď zacítili nepríjemný zápach. Pri dôkladnejšej obhliadke sochy stegosaura, vyrobenej z papierového šrotu, si všimli na nohe prasklinu. Keď sa pozreli dnu, zbadali bezvládne telo muža, píše portál BBC.

Na miesto nálezu privolali tri hasičské, ktoré nohu dinosaura rozrezali a nebožtíka vytiahli von. Príčina smrti nebola bezprostredne známa, no podľa miestnych médii sa zrejme muž pokúšal z figuríny vytiahnuť mobilný telefón, ktorý mu do nej spadol a pritom sám skončil zakliesnený v krkolomnej pozícii. V soche sa vraj zasekol tak nešťastne, že ani nebol schopný si privolať pomoc.

Polícia potvrdila, že rodina zosnulého muža nahlásila jeho zmiznutie už dávnejšie. Možnosť, že by sa stal obeťou trestného činu, je podľa vyšetrovateľov málo pravdepodobná. Dinosauria dekorácia bola umiestnená pred miestnou dominantou v podobe tzv. Kubickej budovy a slúžila na propagáciu starého kina. Po náleze tela ju zo svojho miesta odstránili.


Zdroj: YouTube/ EL Mundo

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?