26. 05. 2021 09:58 | LONDÝN/TASR

Zomrel William Shakespeare, prvý muž zaočkovaný proti Covidu. Úmrtie s vakcínou nesúviselo

Shakespeare dávku vakcíny dostal krátko po 90-ročnej britskej seniorke Margaret Keenanovej.

Osemdesiatjedenročný Bill William Shakespeare počas očkovania proti ochoreniu COVID-19 vakcínou Pfizer/BioNTech.
Osemdesiatjedenročný Bill William Shakespeare počas očkovania proti ochoreniu COVID-19 vakcínou Pfizer/BioNTech. Foto: TASR/AP/Jacob King

Brit menom William Shakespeare, ktorý ako prvý muž v tejto krajine dostal vakcínu proti koronavírusu od konzorcia BioNTech/Pfizer, zomrel na nesúvisiace ochorenie. V utorok o tom informovala tlačová agentúra DPA.

Vtedy 81-ročný Brit, priateľmi nazývaný Bill, sa v vlani v decembri stal druhou osobou v Británii, ktorú zaočkovali vakcínou proti koronavírusu mimo klinických testov. Zároveň bol aj druhou zaočkovanou osobou na svete, píše na svojej webovej stránke stanica BBC.

Zábery z vlaňajšieho decembra zachytávajú, ako mu vpichujú očkovaciu látku v univerzitnej nemocnici v meste Coventry. To je vzdialené zhruba 32 kilometrov od mesta Stratford-Upon-Avon, kde sa narodil jeho menovec, svetoznámy dramatik William Shakespeare.

Shakespeare dávku vakcíny dostal krátko po 90-ročnej britskej seniorke Margaret Keenanovej. Tá sa 8. decembra 2020 stala prvým človekom v Británii aj na svete, ktorého zaočkovali vakcínou.

Zábery z očkovania Williama Shakespeara v decembri minulého roka sa ocitli na titulných stranách mnohých novín, vrátane denníka New York Post - ten ich priniesol pod názvom "Krotenie chrípky", píše DPA.

Shakespeare bol hospitalizovaný na oddelení pre chorých seniorov, keď dostal očkovaciu látku. Bol aktivistom pracujúcim pre Labouristickú stranu a jeho smrť potvrdil v utorok stranícky predstaviteľ.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?