20. 06. 2021 07:00 | RHODOS/TV Markíza

Rozmýšľate nad dovolenkou v Grécku? Na vlastnej koži sme si vyskúšali, čo vás tam čaká

Rúška sú v Grécku povinne aj na ulici, výnimkou sú však pláže a reštaurácie.

Naša redaktorka v Grécku.
Naša redaktorka v Grécku. Foto: TV Markíza

Prázdniny sa ešte oficiálne nezačali, no prví dovolenkári už cestujú do Grécka. Ľudí neodrádzajú ani sprísnené pravidla, či to, že ešte stále nemáme k dispozícii európske covid pasy.

Každá krajina má svoje podmienky pre vstup. Ak chcete ísť dovolenkovať do Grécka, musíte byť buď kompletne zaočkovaní prípadne mať negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Rovnako sa treba najneskôr 24 hodín pred cestou zaregistrovať cez online formulár.

V Grécku sa opatrenia rovnako ako u nás líšia od regiónov. Rhodos, ktorý je Slovákmi najnavštevovanejší, rovnako ako väčšina ostrovov patria medzi tie s lepšou situáciou.

„Počas Covidu sme mali na Rhodose len pár prípadov korony a teraz je už veľa ľudí zaočkovaných," tvrdí Elli žijúca na Rhodose.

„Dúfame, že na konci júna alebo začiatkom júla budeme mať viac ako 70 - 75 % obyvateľov zaočkovaných," nahlas vysloví želanie Kostas Taraslias, vicestarosta cestovného ruchu na Rhodose.

Je vidieť, že miestni opatrenia dodržiavajú, tie sú veľmi podobné ako u nás. Turisti sa teda nemusia báť, žeby ich dovolenku ohrozili príliš prísne pravidlá.

„V rámci nejakých obmedzení na pláži alebo v bazéne sa nič nedeje, dokonca sú otvorené aj rezorty s akvaparkmi a s tobogánmi, kde sa deti kúpu celý deň. Vnútorné bazény sú však uzavreté. Fitnescentrá fungujú tak že sa musíte zaregistrovať dopredu a masáže fungujú úplne normálne," dopĺňa Nora Fedorova, riaditeľka cestovnej kancelárie Satur.

Rúška sú v Grécku povinne aj v exteriéri výnimkou sú však pláže a reštaurácie.

„Ak sedíte v reštaurácii alebo ste na káve nemusíte mať rúško, ale ak idete do preplneného obchodu myslím, že je najlepšie mať ho. Samozrejme, ak idete sám po ulici, môžete ho mať, ale ak je ulica plná, najlepšie je ho mať nasadené," dodáva Tarsalias.

Špeciálne opatrenia platia v rámci hotelových reštaurácií, kde sú k dispozícii bufetové stoly. Hostí tam púšťajú len v rúškach.

„Klienti pred tým, ako idú k bufetovým stolom si dávajú igelitové rukavice, dezinfikujú ruky a následne potom si môžu nabrať z bufetových stolov, ktoré sú chránené plexisklom. V niektorých ďalších hoteloch hlavne tých vyššej kategórie sú prítomní čašníci, ktorí vám naberú, čo si ukážete," dodáva Fedorová.

 Pozrite si aj reportáž

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?