30. 06. 2021 12:37 | MOSKVA/TASR

Vladimir Putin odhalil, ktorou vakcínou sa dal zaočkovať proti covidu

Zároveň však dodal, že očkovanie by nemalo byť povinné.

Ruský prezident Vladimir Putin počas každoročného televízneho programu odpovedá na otázky občanov v Moskve.
Ruský prezident Vladimir Putin počas každoročného televízneho programu odpovedá na otázky občanov v Moskve. Foto: TASR/Sergei Savostyanov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásil, že je proti povinnému očkovaniu proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19 vo svojej krajine. Zároveň odhalil, že začiatkom tohto roka ho zaočkovali domácou vakcínou Sputnik V. Uviedol to počas každoročného televízneho programu s názvom „Priama linka s Vladimirom Putinom“, v ktorom odpovedá na otázky verejnosti.

„Raz som už povedal, ak si na to pamätáte, že nepodporujem povinné očkovanie. A naďalej mám rovnaký názor,“ zdôraznil podľa agentúry TASS Putin.

K očkovaniu vakcínou Sputnik V uviedol: „Pokiaľ ide o mňa, keď som to urobil, a bolo to vo februári, v skutočnosti boli v obehu dve (vakcíny) - EpiVacCorona z výskumného centra VECTOR v Novosibirsku a Sputnik V, ako viete. Obe sú dobré... Vychádzal som z toho, že musím byť chránený čo najdlhšie, a rozhodol som sa, že si dám Sputnik V,“ uviedol Putin.

Šéf Kremľa poznamenal, že približne 23 miliónov Rusov bolo už zaočkovaných proti covidu. „Vďaka Bohu v Rusku po očkovaní neboli hlásené nijaké tragické situácie, ako napríklad po použití (vakcín od spoločností) AstraZeneca alebo Pfizer,“ doplnil Putin.

„Priama linka s Vladimirom Putinom“ sa v roku 2020 nekonala. V roku 2019 Putin absolvoval tento maratón otázok a odpovedí už po 17. raz; 12-krát ako prezident a štyrikrát ako premiér. Program sa vysiela pravidelne od roku 2001, okrem rokov 2004 a 2012.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?