01. 07. 2021 06:00 | PRAHA/jh

Tínedžerka prežila tornádo na Morave: Napriek ťažkým zranenia zháňala pomoc druhým

Bola jednou z cestujúcich autobusu, ktoré tornádo zdvihlo do vzduchu a zdemolovalo.

Bára cestovala v autobuse, ktoré zmietlo tornádo na Morave
Bára cestovala v autobuse, ktoré zmietlo tornádo na Morave Foto: tn.cz/Tvnoviny.sk

Bára (18) mala veľké šťastie. Prežila silné tornádo, ktoré pustošilo južnú Moravu. Jej príbeh dojal celé Česko. Napriek otvorenej zlomenine a rozbitej hlave sa dokázala dostať zo zdemolovaného autobusu a privolať pomoc pre druhých ľudí, píše portál tn.cz.

Tínedžerka zachránila niekoľko životov. Ľudia ju považujú za hrdinku a posielajú jej množstvo prajných odkazov.

O živote rozhodujú sekundy. Kam sa schovať pred tornádom, keď nemáte pivnicu alebo bunker?

„Videla som, že začínajú na autobus padať stromy. Všetko sa začalo točiť, tak som sa skrčila pod sedačku. Cítila som, ako sa autobus zdvihol, začali praskať sklá," popísala minulotýždňový zážitok pre televíziu Nova.

Apokalypsa po tornáde a búrke na Morave
Apokalypsa po tornáde a búrke na Morave Foto: Profimedia.sk
 

Študentka je dobrovoľnou hasičkou. Vo štvrtok (24. júna) sa vracala autobusom z Hodonína domov. Tornádo autobus odnieslo asi 30 metrov a zdemolovalo ho na nepoznanie. Bára utrpela vážne poranenia, no napriek tomu sa vydala hľadať pomoc.

Krvácajúca zastavila vodiča auta, ktorý zavolal záchranárov. Medzi pasažiermi v autobuse bola aj 14-ročná Silvia, ktorú transportovali do nemocnice vo Viedni. Je v umelom spánku a v kritickom stave.

Je to potvrdené. Sila tornáda na Morave dosiahla druhý najničivejší stupeň

Bára bola statočná, za čo jej posielajú mnohí krásne odkazy. „Dievča zlaté, prajem ti do života iba to najlepšie. Zdravíčko, šťastie a veľa lásky."

„Je úžasné, že nespanikárila a myslela na druhých. Prajem veľa síl a skoré uzdravenie."

„Ona dokázala to, čo by v jej situácii urobil málokto. Adeptka na cenu Michala Velíšku." Túto cenu udeľuje nadácia ADRA a TV Nova ľuďom, ktorí sa ocitli v extrémnej situácii a bez ohľadu na seba niekomu zachránili život.

Báru už prepustili z nemocnice. Má zlomenú ruku, poranené nohy a mnoho odrenín a modrín po tele. Myslí ale na Silviu, ktorá bojuje v nemocnici o život. Je v kontakte s jej sestrou a drží jej palce, aby to zvládla.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?