04. 07. 2021 17:03 | SURFSIDE/TASR

Počet obetí pádu bytovky na Floride stúpol na 24, pátranie po nezvestných prerušila tropická búrka

Záchranná akcia prebieha už desiaty deň, z trosiek sa nepodarilo vytiahnuť ešte nikoho živého.

Po zrútení bytovky je stále nezvestných cez 120 osôb.
Po zrútení bytovky je stále nezvestných cez 120 osôb. Foto: TASR/AP/Gerald Herbert

Počet obetí pádu časti bytového bloku v meste Surfside v americkom štáte Florida sa v noci na nedeľu zvýšil na 24. Pátranie po 121 nezvestných osobách však v sobotu pozastavili z dôvodu prichádzajúcej tropickej búrky Elsa, informovala agentúra Reuters.

Miestne úrady sa snažia budovu zbúrať ešte predtým, ako do oblasti dorazí búrka, ktorej príchod predpovedajú na pondelok. K zbúraniu budovy by sa tak mohlo pristupiť už v nedeľu alebo pondelok.

"Nemáme určený presný čas demolácie... Postupujeme tak rýchlo, ako sa len dá. Stále dúfame, že demoláciu stihneme pred príchodom búrky," uviedla starostka okresu Miami-Dade Daniella Levinová Cavová.

V sobotu sa záchranárom podarilo z trosiek budovy vytiahnuť dve ďalšie telá, počet obetí tak stúpol na 24. Záchranná akcia prebieha už desiaty deň a nezvestných je 121 osôb. Z trosiek budovy sa záchranárom nepodarilo vytiahnuť ešte nikoho živého.

Príčiny pádu budovy v bytovom komplexe Champlain Towers South z 24. júna sú predmetom vyšetrovania. Správa statikov z októbra 2018, ktorú v piatok zverejnili tamojšie úrady, však hovorí o závažných poškodeniach na statike budovy pod bazénom a o "zníženej kvalite betónu" v podzemnej garáži 12-poschodovej obytnej budovy nachádzajúcej sa v blízkosti mora.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?