13. 07. 2021 22:10 , článok bol aktualizovaný 14. 07. 2021 06:10 | ČESKO/TASR

Cez Česko sa opäť prehnali silné búrky. Priniesli silný vietor aj krupobitie

Hasiči zasahovali vo vyše 400 prípadoch.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: TV Markíza

Do Česka dorazili v utorok večer veľmi silné búrky, ktoré so sebou priniesli silný vietor, veľké množstvo zrážok a tiež krupobitie. Búrky zasiahli spočiatku najmä Karlovarský, Plzenský a Úsťanský kraj, následne vyčíňali aj v stredných Čechách a v Prahe, informuje webová stránka televízie Nova.

„Od 20.00 h do 22.00 h došlo k nárastu o ďalších 285 technických pomocí na celkových 416. Búrky sa postupne presunuli nad Stredočeský kraj a Prahu,“ informoval Hasičský záchranný zbor Českej republiky krátko pred 22.30 h.

Podľa informácií televízie Nova v Karlovarskom kraji spôsobilo počasie problémy v doprave, na cestách ležali polámané stromy a konáre. Policajti apelovali na vodičov, aby boli opatrní a prispôsobili jazdu zlým poveternostným podmienkam.

Meteorológovia pre veľmi silné búrky vyhlásili viacero výstrah. Extrémne nebezpečenstvo sa podľa expertov týkalo oblastí v Stredočeskom a v Plzenskom kraji.

Zároveň meteorológovia vyhlásili výstrahu pred silnými búrkami pre celé územie ČR od stredy 6.00 h do polnoci zo stredy na štvrtok.

Veľmi silné búrky, ktoré sa cez ČR prehnali 24. júna, vyústili na juhu Moravy do vzniku tornáda, ktoré zdevastovalo sedem obcí a vyžiadalo si šesť životov a približne 200 zranených.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?