17. 07. 2021 22:57 | BERLÍN/TASR

Počet obetí záplav v Nemecku a Belgicku stúpol na najmenej 183

Snahy nájsť nezvestných, ktorých sú podľa správ desiatky, sťažujú výpadky elektriny a telefónnych sietí.

Záplavy v nemeckom Bad Neuenahr-Ahrweiler.
Záplavy v nemeckom Bad Neuenahr-Ahrweiler. Foto: Profimedia.sk

Počet obetí tohtotýždňových záplav v západnej Európe sa zvýšil na najmenej 183. Ďalšie úmrtia oznámila v nedeľu ráno polícia v Nemecku, kde prišlo o život podľa najnovšej bilancie celkovo 156 ľudí, informuje agentúra AFP.

V nemeckej spolkovej krajine Porýnie-Falcko, jednom z najhoršie postihnutých regiónov na západe krajiny, polícia eviduje 110 mŕtvych. V sobotu tam ešte hlásili 98 obetí.

"Sú obavy, že pribudnú aj ďalšie obete," uviedla polícia v oznámení, podľa ktorého len v Porýní-Falcku utrpelo pri záplavách zranenia 670 ľudí.

Zvyšné obete zaznamenali v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, pričom jeden človek zahynul pri povodniach v Bavorsku, ktoré zasiahli prívalové dažde v sobotu.

V susednom Rakúsku boli hasiči v pohotovosti v spolkových krajinách Tirolsko a Salzbursko, kde voda zaplavila historické centrum mesta Hallein.

"Silné dažde a víchrice spôsobujú vážne škody na viacerých miestach Rakúska," uviedol kancelár Sebastian Kurz na Twitteri.

Hladiny riek v sobotu stúpali tiež v nemeckom Sasku pri hranici s Českou republikou, kde sa tiež objavili správy o škodách.

Silné dažde a záplavy zasiahli v uplynulých dňoch okrem Nemecka aj Belgicko, kde v sobotu stúpol počet obetí na 27, no tiež Holandsko, Francúzsko, Švajčiarsko či Luxembursko.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?