21. 07. 2021 22:40 | NEMECKO/TASR

Merkelová telefonovala s Putinom; hovorili aj o plynovode Nord Stream 2

Telefonický rozhovor sa týkal plnenia minských dohôd o mierovom urovnaní konfliktu na východe Ukrajiny.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová víta ruského prezidenta Vladimira Putina pred ich stretnutím na zámku Meseberg.
Nemecká kancelárka Angela Merkelová víta ruského prezidenta Vladimira Putina pred ich stretnutím na zámku Meseberg. Foto: TASR/AP/Michael Sohn

Nemecká kancelárka Angela Merkelová telefonovala v stredu s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, informovali agentúry TASS a RIA Novosti.

„Telefonický rozhovor sa týkal plnenia minských dohôd o mierovom urovnaní konfliktu na východe Ukrajiny. Témou rozhovoru boli aj energetické otázky, ako napríklad tranzit plynu cez Ukrajinu a plynovod Nord Stream 2,“ uviedla hovorkyňa nemeckej vlády Ulrike Demmerová.

Merkelová a Putin diskutovali o projekte Nord Stream 2 len niekoľko hodín po tom, ako Spojené štáty oznámili, že dosiahli s Nemeckom dohodu, ktorá umožní dokončenie tohto plynovodu do Európy bez toho, aby Nemecko či Rusko čelili novým americkým sankciám. Dohoda má vyriešiť aj obavy USA a krajín strednej a východnej Európy v súvislosti s možnými následkami výstavby tohto plynovodu. USA a Nemecko majú v súvislosti s plynovodom neskôr v stredu ešte vydať spoločné vyhlásenie.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?