03. 08. 2021 06:00 | BIRMINGHAM/tvnoviny.sk

Chlapca (13) trápila únava, bolesť hlavy a žmurkanie. Banálne očné vyšetrenie odhalilo krutú pravdu

Jednu noc sa zobudil a kričal od bolesti.

Ewan.
Ewan. Foto: gofundme.com

Jednoduchý očný test odhalil krutú pravdu. Ewan Baker (13) z britského Birminghamu mal dlhší čas problémy so zrakom, pričom na sebe pociťoval aj únavu a bolesť hlavy. Píše The Mirror.

Všetko sa zhoršilo v júni. Ewan zvracal a nadránom sa zobudil, pričom kričal od bolesti. Na pohotovosti mu preto podpísali lieky proti bolesti. Jeho matke Rachael to však nedalo a pre istotu ho zobrala k očnému lekárovi.

Tam sa dozvedeli šokujúcu správu, a síce že na mozgu má nádor. „Vedela som, že niečo nie je v poriadku. Keď prišiel zo školy chcelo sa mu len spať. Spočiatku som si myslela, že je to dôsledok vyšších teplôt vonku. Na pravé oko však čoraz viac žmurkal,“ uviedla.

Chlapec však mal šťastie na promptnosť celého systému. Ešte 28. júna podstúpil desaťhodinovú operáciu, pri ktorej mu väčšinu nádoru odstránili. Po zákroku päť dní nehovoril a nemohol prehĺtať.

Rachael však uviedla, že počas synovho boja ani len na sekundu nezostala negatívna, pričom je na Ewana pyšná. „Každý jeho smiech a úsmev zvyšuje jeho šance na víťazstvo,“ povedala.

Rachael momentálne vyzýva rodičov, aby dali pozor na príznaky mozgového nádoru a nepodcenili ani najmenšie zdravotné komplikácie. „Pokiaľ na svojom dieťati zbadáte akúkoľvek zmenu, je dôležité, aby ste ju čo najskôr dali skontrolovať lekárovi,“ povedala.

Jej statočného syna aktuálne čaká šesťtýždňová protónová liečba v Manchesteri, následne sa vráti do Birminghamu na chemoterapiu.

Príbuzní pri tejto príležitosti zorganizovali zbierku, kde darcovia môžu prispieť na jeho liečbu.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?