04. 08. 2021 06:52 , článok bol aktualizovaný 04. 08. 2021 21:16 | VIEDEŇ/TASR

Cimanovská priletela do Varšavy, je v bezpečí a v rámci okolností si vedie dobre

Má obavy, je nadšená a nervózna z toho, čo sa bude ďalej diať.

Bieloruská atlétka Kryscina Cimanovská.
Bieloruská atlétka Kryscina Cimanovská. Foto: TASR/AP Photo/Koji Sasahara

Bieloruská olympionička Kryscina Cimanovská v stredu večer priletela do Varšavy, informovala agentúra Interfax s odvolaním sa na portál FlightRadar, ktorý sleduje polohu lietadiel.

Cimanovská mala pôvodne letieť z Tokia priamo do Varšavy, napokon ale nastúpila na let do Rakúska. Ako vysvetlil člen bieloruskej komunity, ktorý je s ňou v kontakte, zmena plánu nastala z bezpečnostných obáv. Do Viedne priletela v stredu krátko po 15.00 h SELČ.

"Je v bezpečí a v rámci okolností si vedie dobre. Prirodzene má obavy, je nadšená a nervózna z toho, čo sa bude ďalej diať," uviedol námestník rakúskeho ministra životného prostredia Magnus Brunner po tom, ako let spoločnosti Austrian Airlines pristál vo Viedni.

Kryscina Cimanovská.
Kryscina Cimanovská. Foto: AP Photo/Daniel Kozin
 

Cimanovskú neskôr podľa agentúry Reuters videli, ako nastupuje do lietadla spoločnosti LOT Polish Airlines, ktoré mierilo do Varšavy.

Poľsko udelilo atlétke v pondelok humanitárne víza po tom, ako v nedeľu odmietla z dejiska letnej olympiády odletieť späť do Bieloruska a požiadala o diplomatickú ochranu. Humanitárne vízum od Poľska dostal aj jej manžel.

Atlétka mala pôvodne v pondelok v Tokiu štartovať v behu na 200 metrov. Pred niekoľkými dňami však zverejnila na sociálnej sieti Instagram video, v ktorom kritizovala vedenie bieloruského olympijského tímu za to, že bez jej vedomia rozhodlo o tom, že sa zúčastní aj na štafetovom behu na 4 x 400 metrov. Športovkyňu chcelo v nedeľu následne vedenie bieloruského olympijského tímu bez jej súhlasu poslať domov. Cimanovská sa však na letisku obrátila na políciu a odmietla sa vrátiť do Bieloruska.

 

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?