07. 08. 2021 16:14 | BRATISLAVA/TASR

Pri vstupe do Chorvátska naďalej platia striktné kontroly

Bezproblémový vstup do krajiny bude umožnený s platným digitálnym COVID preukazom EÚ.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: AP Photo/Darko Bandic

Chorvátske inštitúcie naďalej striktne kontrolujú všetky podmienky pre vstup do tejto krajiny. Aktuálne podmienky platia minimálne do 15. augusta, prípadne do odvolania. Cestujúcich na to upozorňuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR na svojej webovej stránke.

Pri vstupe do Chorvátska zo Slovenska je potrebné preukázať sa platným cestovným dokladom alebo občianskym preukazom (s platnosťou aj v čase návratu do SR). Bezproblémový vstup do krajiny bude umožnený cestujúcim, ktorí budú mať platný digitálny COVID preukaz EÚ.

Výnimočne bude takýto vstup umožnený aj v prípade, ak digitálny certifikát nemajú. Musia sa však preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín, rýchlym antigénovým testom (RAT) nie starším ako 48 hodín (od odobratia vzorky), potvrdením či osvedčením o vakcíne či potvrdením o prekonaní ochorenia a prijatí jednej dávky vakcíny. Možnosťou je PCR testovanie alebo rýchle antigénové testovanie RAT po príchode do krajiny, avšak na vlastné náklady a so samoizoláciou do negatívneho výsledku testu.

"Ak antigénový test (RAT) nebude mať viditeľného výrobcu a/alebo obchodný názov, nebude test prijatý ako dôveryhodný pre vstup do Chorvátskej republiky. Všetky zmienené potvrdenia musia byť v anglickej alebo chorvátskej jazykovej verzii," pripomína slovenský rezort diplomacie.

Pred cestou do Chorvátska odporúča ministerstvo vyplniť on-line formulár, ktorý urýchli vybavenie turistov/priechod cez hranice. Ak cestujúci nebudú mať vyplnený formulár, musia rátať so zdržaním na vstupe do Chorvátska. Tranzitujúci cez Chorvátsko nemajú povinnosť nastúpiť do samoizolácie/domácej karantény, ak do 12 hodín od vstupu opustia krajinu.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?