20. 09. 2021 09:32 , článok bol aktualizovaný 20. 09. 2021 11:02 | MOSKVA/jh/TASR

Streľba na ruskej univerzite: Študenti vyskakovali z okien, hlásia šesť obetí

Útočníka sa podarilo zadržať.

Útok na ruskej univerzite v Perme
Útok na ruskej univerzite v Perme Foto: Profimedia

Na ruskej univerzite v meste Perm neďaleko Jekaterinburg došlo k streľbe. Budovu obkľúčila polícia v čase, keď bol útočník ešte vo vnútri, informoval ruský portál iz.ru.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie potvrdil šesť obetí, pôvodné informácie hovorili o ôsmich mŕtvych. Podľa údajov ruského ministerstva zdravotníctva sa pri streľbe zranilo najmenej 24 ľudí a sedem z nich hospitalizovali. Stav jedného z hospitalizovaných je pritom kritický. Ranení však neutrpeli iba strelné poranenia, niektorí sa totiž zranili aj pri tom, keď v panike vyskakovali z okien.

Páchateľa sa polícii podarilo zadržať, informovala agentúra TASS s odvolaním sa na zdroj z miestnej polície.

Útočníkom bol jeden zo študentov školy, ktorého príslušníci polície pri zadržaní postrelili. Podľa spravodajského portálu RBK je strelcom 18-ročný Timur Bekmansurov. Proti útočníkovi začala polícia trestné stíhanie pre vraždu.

 

Útočník strieľal hlavne vo vonkajších priestoroch areálu Permskej štátnej univerzity. Na sociálnych sieťach sa šíri video, na ktorom je mladíka vidieť, ako sa blíži k budove. Bol sám a oblečený v čiernej uniforme. Pred útokom mal zverejniť na internete fotografiu, na ktorej je ozbrojený s čiernou kuklou na hlave.

Pozostalým obetí vyjadril úprimnú sústrasť aj ruský prezident Vladimir Putin. Zároveň nariadil premiérovi Michailovi Mišustinovi, aby do Permu vyslal ministra školstva Valerija Faľkova i ministra zdravotníctva Michaila Muraška, ktorí tam majú organizovať pomoc pre zranených a pozostalých obetí, oznámil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?