21. 09. 2021 06:00 | BYDGOSZCZ/tvnoviny.sk

Pacientka sa prebudila počas operácie. Po rokoch sa jej podarilo vysúdiť slušné odškodné

Ženu po neplánovanom prebudení zaliala vlna bolesti a súčasne aj bezmocnosť.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Odškodné vo výške 200-tisíc zlotých (asi 44-tisíc eur) po rokoch vysúdila poľská pacientka, ktorá sa náhle prebrala uprostred operácie. O verdikte súdu v meste Bydgoszcz informovala televízia TVN 24.

Predčasné prebudenie z narkózy sa podľa odborníkov stávalo aj skôr, v Poľsku však šlo o prvý súdny proces, ktorý pacientka vyhrala.

Pacientku po neplánovanom prebudení zaliala vlna bolesti a súčasne aj bezmocnosť. Prestali fungovať prostriedky, ktoré jej uspali vedomie, naďalej však účinkovali látky ochromujúce jej svaly.

Žena preto nebola schopná kričať o pomoc, kým operácia pokračovala ešte 30 minút, bez narkózy či aspoň znecitlivenia.

Anestéziologička pred súdom pripustila, že si všimla, že pacientkina ruka sa mierne pohla, rozhodla sa to však ignorovať.

„Tvrdila, že sa ponáhľala, že jej prestala písať prepisovačka, že sa jej chcelo ísť na záchod, a to všetko sa dialo počas tej operácie,“ uviedla advokátka Aneta Naworská.

Lekárka podľa nej pripustila, že nikto na operačnej sále nechcel uveriť pacientke, že skoro celú operáciu cítila všetko, čo sa s ňou dialo.

Žena o odškodnenie bojovala sedem rokov. Verdikt ešte nie je právoplatný, obhajobe sa však vraj len ťažko podarí spochybniť posudky znalcov, podľa ktorých pacientka dostala narkózu v nesprávnom množstve.

Terajší riaditeľ kliniky sa odmietol vyjadriť, či anestéziologička v nemocnici stále pracuje a či za svoje zlyhanie niesla nejaké dôsledky.

Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?