22. 09. 2021 12:05 | CARACAS/kc

Obetovala svoj život, aby zachránila deti. Matka po stroskotaní lode dojčila potomkov, sama pila moč

Zomrela iba niekoľko hodín predtým, ako ich čln našli záchranári.

Stroskotancov našli 112 km od pobrežia Venezuely.
Stroskotancov našli 112 km od pobrežia Venezuely. Foto: Twitter/INEA

Rodinný výlet sa zmenil na boj o prežitie. Keď Mariely Chaconová (†40) vyrazila s rodinou na plavbu loďou z rodnej Venezuely na karibský ostrov La Tortuga, ešte netušila, že sa blíži jej posledná hodina. Loď prevrátila prílivová vlna a celá deväťčlenná posádka skončila v Atlantickom oceáne ďaleko od pobrežia. Nešťastie nakoniec prežili iba jej deti, ktoré štyri dni kojila, zatiaľ čo sama pila iba svoj moč a pestúnka.

Záchranári našli stroskotancov približne 112 kilometrov od venezuelského pobrežia. Deti našli v nafukovacom člne, svoju zosnulú matku ešte držali za ruku. Pestúnka (25) sa pred horúčavami skryla v chladničke, ktorá sa vznášala vedľa člna.

Trojicu preživších previezli do nemocnice s dehydratáciou a popáleninami prvého stupňa. Päť ďalších ľudí, vrátane Chaconovej manžela a otca detí, s veľkou pravdepodobnosťou zomrelo. Podľa oficiálnej správy, ktorú cituje denník La República, zomrela Chaconová niekoľko hodín pred záchranou na zlyhanie orgánov spôsobené dehydratáciou. Jej pohreb sa uskutočnil minulú v sobotu.

Šesťročný syn aj dvojročná dcéra po nehode podľa lekárov trpia posttraumatickou stresovou poruchou. Posádka sa vydala na plavbu 3. septembra z venezuelského prístavu Higuerote na neoyvaný karibský ostrov La Tortuga. Vrátiť sa z neho mali o dva dni neskôr. „Piateho septembra približne o 23.00 hod, sme dostali informáciu, že sa im nepodarilo dostať do cieľa a vyhlásili sme pátranie," uviedol Venezuelský národný úrad (INEA).

O deň neskôr dostal INEA upozornenie na menšie biele plavidlo neďaleko ostrova La Orchilla, 7. septembra o 14.10 hod pobrežná hliadka potvrdila, že zachránila štyri osoby, z ktorých dve boli deti. Po zvyšných piatich nezvestných vyhlásili pátranie, no s vedomím, že šanca, že ich Vebnezuelský námorný úrad nájde ešte živých, je minimálna.


Komentáre ( 0)

 


Už ste čítali?